Trwa ładowanie...

Wyciek chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Akcja strażaków

Policja wyjaśnia, kto pozostawił na terenie dawnej bazy paliw w Siemianowicach Śląskich kilkadziesiąt beczek z chemikaliami. Jeden z pojemników był nieszczelny i substancja wydostała się na zewnątrz. Wyciek zneutralizowali strażacy.

Share
Wyciek chemikaliów w Siemianowicach Śląskich. Akcja strażakówŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d20liea

Strażacy wezwani do opuszczonego zakładu przy ul. Katowickiej znaleźli w sumie 57 beczek z nieznaną substancją. Z jednej z nich wydostało się ok. 200 litrów chemikaliów.

Do akcji skierowano jednostkę chemiczną z Katowic-Piotrowic. - Ratownicy oczyścili teren i zasypali piaskiem, a resztę substancji z uszkodzonego zbiornika przepompowali do innej beczki - mówi Wirtualnej Polsce kpt. Mariusz Rozenberg, rzecznik prasowy straży pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

google maps
Źródło: google maps

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w porzuconych pojemnikach znajdowała się substancja, która jest pochodną węglowodorów.

- Próbki były jednak zbyt rozcieńczone wodą, żeby nasi specjaliści mogli stwierdzić na miejscu, co to jest dokładnie. Przeprowadzone będę kolejne badania - dodaje kpt. Rozenberg.

Strażacy nakazali służbom komunalnym pilnować składowiska do czasu wywiezienia beczek do zakładu utylizacji substancji niebezpiecznych.

d20liea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20liea
d20liea
Więcej tematów