Trwa ładowanie...
d37vyxt
d37vyxt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybuch w autobusie, nie żyje co najmniej 16 urzędników

Co najmniej 16 osób zginęło, a 24 zostały ranne w środę rano w wybuchu bomby w autobusie, który dowoził urzędników do pracy w Peszawarze, na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d37vyxt

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, do którego doszło na głównej ulicy Peszawaru. Autobus podwoził 40-50 urzędników z dzielnic wokół Peszawaru do pracy w mieście.

Przedstawiciel policji powiedział, że pod jednym z siedzeń w autobusie umieszczono bombę. Według saperów chodziło o 10 kg materiałów wybuchowych.

d37vyxt

Rzecznik szpitala, do którego przewieziono ofiary ataku, powiedział, że wielu rannych jest w krytycznym stanie i bilans zabitych może wzrosnąć.

Do ataku doszło na terenach, na których pakistańskie siły bezpieczeństwa zintensyfikowały w ostatnim czasie walkę z talibami i innymi bojownikami działającymi wzdłuż granicy z Afganistanem.

W grudniu 2014 roku bojownicy należący do ugrupowania powiązanego z pakistańskimi talibami zaatakowali szkołę prowadzoną przez armię w Peszawarze. Zginęło wówczas ok. 150 osób, głównie uczniów.

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów