Trwa ładowanie...

Wybuch gazu w kamienicy w Nowym Targu. Kilkunastu rannych

Potężny wybuch gazu wstrząsnął jedną z kamienic w Nowym Targu. W ścianie budynku widoczna jest ogromna wyrwa. Poszkodowanych zostało co najmniej kilkanaście osób. Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz kilka karetek pogotowia.

Share
Wybuch gazu w kamienicy w Nowym Targu. Kilkunastu rannych
Źródło: WP
d4wrgq7

- Około godziny 14.20 otrzymaliśmy informację o wybuchu gazu w jednym z mieszkań w budynku przy ul. Wojska Polskiego - mówi Wirtualnej Polsce podkomisarz Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. - Akcja ratunkowa nadal trwa. Wiemy o 12 rannych osobach, 2 mają poważne obrażenia.

Z wstępnych informacji wynika, że gaz wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze. Prawdopodobnie eksplodowała butla z gazem. Lokal stanął w płomieniach. Na szczęście pożar udało się już opanować.

Jak opowiada Wirtualnej Polsce podkomisarz Wolski, eksplozja była bardzo silna, z tyłu budynku widoczna jest ogromna wyrwa.

Na miejscu są inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy sprawdzają czy blok nadaje się do zamieszkania. Kilkudziesięciu mieszkańców czeka pod domem na decyzję, czy i kiedy będą mogli wrócić.

d4wrgq7

Podziel się opinią

Share
d4wrgq7
d4wrgq7
Więcej tematów