Trwa ładowanie...

Wyspa Jawa zamiast Senatu. Polityk PiS nie złożył ślubowania

Senator Mieczysław Golba wybrany z list PiS nie był obecny podczas inauguracyjnego posiedzenia izby wyższej i nie złożył ślubowania. Jak potwierdziła Wirtualna Polska, polityk, który jest również wiceprezesem PZPN, był w tym czasie na wyspie Jawa. W Indonezji trwają Mistrzostwa Świata U-17.

Senator PiS Mieczysław Golba nie był obecny podczas inauguracyjnego posiedzenia w Senacie. Jako wiceprezes PZPN przebywał w delegacji na JawieSenator PiS Mieczysław Golba nie był obecny podczas inauguracyjnego posiedzenia w Senacie. Jako wiceprezes PZPN przebywał w delegacji na JawieŹródło: Getty Images, PAP, fot: Marcin Obara, Masashi Hara
d2t6x93
d2t6x93

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Senatu XI kadencji niemal wszyscy nowo wybrani senatorowie złożyli ślubowanie. Jako pierwszy słowa: "uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej" - wypowiedział marszałek senior prof. Michał Seweryński z PiS. Przysięgi nie złożył Mieczysław Golba z Suwerennej Polski.

Jak potwierdziła Wirtualna Polska, w czasie ślubowania senator-elekt PiS przebywał w Indonezji. Mieczysław Golba jest również wiceprezesem PZPN ds. zagranicznych i w czasie inauguracyjnego posiedzenia brał udział w delegacji na trwające Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat siedemnastu. W PZPN zapytaliśmy m.in. o zadania, jakie miał do wykonania wiceprezes podczas wizyty w Indonezji.

W odpowiedzi czytamy m.in., że w czasie delegacji służbowej wiceprezes Golba "brał udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych federacji piłkarskich" i "poruszono m.in. kwestie współpracy międzynarodowej w zakresie systemu szkolenia młodzieży". Nie przedstawiono bardziej szczegółowych obowiązków ani nie sprecyzowano o jakich konkretnie przedstawicielach mowa.

d2t6x93

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co z liberalizacją aborcji? Padła konkretna data

"Miejscem zakwaterowania delegacji jest wyspa Jawa. Wiceprezes Golba jest odpowiedzialny w Polskim Związku Piłki Nożnej za sprawy zagraniczne i w związku z tą funkcją wszedł w skład delegacji PZPN, która poleciała na mistrzostwa świata U-17" - przekazało biuro prasowe PZPN w odpowiedzi na pytania WP.

Z komunikatu dowiadujemy się też, że oficjalna delegacja PZPN w Indonezji zaplanowana jest od 8 do 16 listopada. "W związku z obowiązkami w PZPN, pan wiceprezes Golba nie mógł wziąć udziału w inauguracji Senatu XI kadencji, o czym poinformował kancelarię Senatu z odpowiednim wyprzedzeniem" - podkreślono w odpowiedzi.

d2t6x93

W sprawie wylotu do Indonezji i braku obecności podczas ślubowania zwróciliśmy się również bezpośrednio do senatora elekta. Mieczysław Golba nie odpowiedział na nasze pytania. Przedstawiciel PZPN w rozmowie telefonicznej przekazał, że przesłana odpowiedź jest jednocześnie odpowiedzią senatora.

Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t6x93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6x93
Więcej tematów