Trwa ładowanie...
d3t5rxw

Wybory w Gdańsku. Skarga na komitet Dulkiewicz odrzucona. Braun oficjalnym kandydatem

Sąd Najwyższy uznał, że skarga Grzegorza Brauna dotycząca błędu w nazwie komitetu Aleksandry Dulkiewicz jest bezpodstawna. Jednocześnie gdańska komisja wyborcza oficjalnie zarejestrowała prawicowego publicystę jako kandydata na prezydenta miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Braun został oficjalnym kandydatem w wyborach uzupełniających w Gdańsku
Grzegorz Braun został oficjalnym kandydatem w wyborach uzupełniających w Gdańsku (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3t5rxw

Grzegorz Braun na początku lutego złożył skargę ws. komitetu Aleksandry Dulkiewicz. Twierdził, że ten został zarejestrowany bezprawnie. Wszystko dlatego, że taką samą nazwę miało stowarzyszenie założone przez Pawła Adamowicza. PKW poinformowało, że komisarz Gdańska musi zmienić nazwę. Prawicowy publicysta nie pogodził się z tą decyzją i złożył skargę do Sądu Najwyższego.

W poniedziałek na niejawnym posiedzeniu SN uznał, że zażalenie Brauna jest bezpodstawne. Rejestracja Aleksandry Dulkiewicz jako kandydatki w wyborach na prezydenta Gdańska jest jak najbardziej prawidłowa - podaje Urząd Miasta na swojej stronie internetowej.

d3t5rxw

Wątpliwości nie budzą też zebrane podpisy z poparciem mieszkańców. Po zgłoszeniu zastrzeżeń przez reżysera komitet Dulkiewicz na wszelki wypadek ponownie zaczął je gromadzić. Ostatecznie w ciągu dziesięciu godzin zebrano 25 tys. podpisów. Z kolei poprawiona nazwa komitetu to KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

W tym samym dniu Miejska Komisja Wyborcza dokonała oficjalnej rejestracji Brauna jako kandydata na prezydenta miasta. Procedura została wstrzymana w ubiegły piątek ze względu na nieścisłości w podanym adresie. W formularzu zgłoszeniowym w miejscu zamieszkania Brauna powinien być wpisany adres, pod którym kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Początkowo, mimo usunięcia błędu, prawicowy publicysta nie został zarejestrowany.

Zobacz także: Nowy ruch Tuska. Hanna Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

Źródło: gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t5rxw

Podziel się opinią

Share

d3t5rxw

d3t5rxw
Więcej tematów