Trwa ładowanie...

Wybory USA. Łukaszenka komentuje. "Żenujące widowisko i kpina z demokracji"

Wybory w USA budzą niemałe emocje również na Białorusi. Prezydent Aleksander Łukaszenka zabrał głos w tej sprawie.
Share
Wybory USA. Aleksander Łukaszenka komentuje
Wybory USA. Aleksander Łukaszenka komentujeŹródło: PAP
d3v2jdq

Aleksander Łukaszenka zabrał głos ws. wyborów w USA podczas ceremonii oficjalnego otwarcia elektrowni atomowej w Ostrowcu w obwodzie grodzieńskim.

- Popatrzcie tylko, co oni wyprawiają - oświadczył prezydent, podkreślając, że ciekawi go to, czy przywódcy krajów zachodnich również będą interweniować w tej sprawie tak, jak to było w przypadku Białorusi. - Już teraz mogę powiedzieć, że nie będzie żadnej reakcji. Będą się bać - dodał.

Jak cytują Łukaszenkę media, prezydent miał powiedzieć, że wybory w USA to "żenujące widowisko i kpina z demokracji". Jednocześnie zaznaczył, że "relacje białorusko-amerykańskie nie ulegną zmianie niezależnie od tego, jaki będzie ostateczny rezultat wyborów".

d3v2jdq

Przypomnijmy: od 9 sierpnia na Białorusi trwają manifestacje związane z organizacją wyborów prezydenckich. Według białoruskich władz wygrał je Aleksander Łukaszenka, ale jest to kwestionowane nie tylko przez mieszkańców Białorusi, którzy od wielu miesięcy protestują. Międzynarodowi przywódcy i obserwatorzy wskazują na to, że nowym prezydentem powinna zostać kontrkandydatka Łukaszenki, Swietłana Cichanouska.

Koronawirus. Brakuje personelu w szpitalach. Michał Dworczyk o skali problemu

Wybory USA. Trwa liczenie głosów

Zarówno kampania wyborcza jak i wybory prezydenckie w USA przebiegają w bardzo nerwowej atmosferze. Nadal nie znamy ostatecznego rezultatu, a liczenie głosów w kluczowych stanach wciąż trwa. Joe Biden umacnia swoją przewagę nad Donaldem Trumpem w Pensylwanii, która jest kluczowa w tegorocznych wyborach. Wygrany w tym stanie zgarnia 20 głosów elektorskich - jeśli były wiceprezydent tego dokona, zostanie 46. prezydentem USA.

d3v2jdq

Tymczasem Donald Trump apeluje o przerwanie procesu liczenia głosów. Według niego wybory mogą być sfałszowane. - Jeśli wliczać nielegalne (głosy - przp. red.), to Demokraci mogą próbować ukraść nam wybory - mówił na konferencji prasowej Donald Trump. W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia, że 45. prezydent USA nie będzie chciał uznać finalnego rezultatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v2jdq

Podziel się opinią

Share
d3v2jdq
d3v2jdq
Więcej tematów