Trwa ładowanie...
d3yqlzc

Wybory prezydenckie 2020. Skandaliczne słowa szefa klubu PiS w Kwidzynie o Robercie Biedroniu

Rada Miasta Kwidzyna zajmie się skargą ws. słów szefa klubu Radnych PiS. Radosław Smejlis pisał na Facebooku, że: "kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu - tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu, czym jest poprawność obyczajowa, a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta". - Musimy skończyć z Polską Pogardy! - apeluje Robert Biedroń, kandydat w wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Kwidzyn. Radny PiS o Robercie Biedroniu: "Homoś".
Wybory prezydenckie 2020. Kwidzyn. Radny PiS o Robercie Biedroniu: "Homoś". (East News, Fot: Marek Michalak/ East News)
d3yqlzc

Wniosek ws. homofobicznej wypowiedzi radnego Prawa i Sprawiedliwości w Kwidzynie złożyła Karolina Nowak, radna gminy Gardeja, działaczka Wiosny Roberta Biedronia.

Wybory prezydenckie 2020. Kwidzyn: homofobiczna wypowiedź

Teraz sprawą zajmie się Rada Miasta. Skandaliczna wypowiedź pojawiła się w trakcie dyskusji nad kandydaturami w majowych wyborach prezydenckich.

"Towarzysze, wasz kolega gen. Kiszczak w grobie się przewraca – kogo współcześni komuniści popierają na prezydenta – za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP. Nawet komunistom powywracało już się w głowach!!!" - napisał Radosław Smejlis.

d3yqlzc

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. Marek Belka doradcą Roberta Biedronia

Zobacz też: Złożyła prośbę do Mariana Banasia o kolejną kontrolę. Joanna Scheuring-Wielgus ujawnia treść odpowiedzi

Wybory prezydenckie 2020. Kwidzyn. Radna Wiosny: "Źle odrobił lekcje z przemówienia Pana Dudy"

Karolina Nowak nie kryje, że jest oburzona słowami szefa Radnych PiS w Kwidzynie. "W szczególności potępiam zachowanie Radnego Miasta Kwidzyna Radosława Smejlisa, który w sposób zasługujący na potępienie krytykuje kandydata na Prezydenta RP. Źle odrobił lekcje z przemówienia Pana Dudy o zaprzestaniu hejtu i nienawiści" - podkreśla w swoim wpisie na Facebooku.

d3yqlzc

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", skandaliczny post został już usunięty, a samo konto przestało być aktywne w mediach społecznościowych.

Radna dodaje w rozmowie z "GW", że takie zachowania i komentarze należy potępiać. Podkreśla też, że jako radni powinni być "przykładem dla ludzi".

Wybory prezydenckie 2020. Kwidzyn. Robert Biedroń: "Słowa mają konsekwencje"

Do sprawy odniósł się już sam Robert Biedroń. "Prawica w końcu musi zrozumieć – słowa mają konsekwencje. Zwłaszcza wśród młodzieży, którą taka nienawiść szczególnie krzywdzi. Musimy skończyć z Polską Pogardy!" - apelował kandydat na prezydenta na Twitterze.

d3yqlzc

Głos w sprawie homofobicznej wypowiedzi zabrał także lider SLD Włodzimierz Czarzasty. "Uważaj bracie!!! Polacy są przekorni. Jak zostanie prezydentem to będzie Ci głupio. Nie. Tobie - koledze Lichockiej - nie będzie" - pisze polityk Lewicy.

Jak dodaje, w jego przekonaniu radny Smejlis jest dumny z "gardzenia Polakami".

Radny Radosław Smejlis jest z wykształcenia nauczycielem. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że utrzymuje się z diety radnego miasta Kwidzyna oraz udzielanych przez siebie korepetycji. Szef radnych PiS jest znany z ostrych wypowiedzi kierowanych w stosunku do przedstawicieli innych ugrupowań.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Czytaj też: Włodzimierz Cimoszewicz o Robercie Biedroniu: "nie ma wystarczających kwalifikacji, by być prezydentem"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3yqlzc

Podziel się opinią

Share

d3yqlzc

d3yqlzc
Więcej tematów