Trwa ładowanie...
d45z8bd

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski ze wsparciem z Brukseli. Donald Tusk zabrał głos

Rafał Trzaskowski musi zebrać 100 tys. podpisów, by wziąć udział w wyborach prezydenckich. Otuchy dodaje mu Donald Tusk, który zapowiada wygraną kandydata KO. Prezydent Warszawy ma czas do 10 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski z poparciem Donalda Tuska (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski z poparciem Donalda Tuska (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d45z8bd

W środę oficjalnie rozpoczęła się kampania prezydencka. By wziąć udział w wyborach, Rafał Trzaskowski musi do 10 czerwca zebrać 100 tys. podpisów pod listami ze swoją kandydaturą.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski ze wsparciem Donalda Tuska

Poparcia udzielił mu już Donald Tusk, który zabrał głos na Twitterze. "Zbierzemy. Zagłosujemy. Wygramy. Tak jak wtedy. #4czerwca" - napisał były premier. Swoim tweetem Tusk nawiązał do wyborów czerwcowych z 1989 roku, które były pierwszymi częściowo wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.

d45z8bd

Donald Tusk już wcześniej zapowiedział, że będzie wspierał Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. W programie "Kropka nad i" mówił o zbiórce podpisów pod kandydaturą prezydenta Warszawy, którą zorganizuje w Brukseli.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Rafale Trzaskowskim: mówię to jako kobieta, bo kobiety mają intuicję

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski zbierze podpisy z pomocą PiS?

W zbiórce podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego być może pomogą też konkurenci z Prawa i Sprawiedliwości. Tuż po tym, jak Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich, kandydat KO ruszył ze zbiórką podpisów w samym centrum Warszawy.

d45z8bd

Do tej sytuacji odniósł się Krzysztof Sobolewski podczas briefingu sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy. Sobolewski pytał "na jakim wzorze i na jakiej podstawie Trzaskowski zbiera podpisy", skoro PKW jeszcze nie opublikowała stosowanych dokumentów.

- Jeśli ten kandydat na kandydata, tzw. dubler, jak to o nim mówią niektórzy, będzie miał problemy, to my jesteśmy do dyspozycji, jakby trzeba było pomóc. Numery telefonów do nas mają, więc jeśli trzeba będzie pomóc w zebraniu podpisów, to stawiamy się do dyspozycji - powiedział Krzysztof Sobolewski.

Wybory prezydenckie 2020. Elżbieta Witek podała datę

We wtorek Sejm przegłosował ustawę o wyborach prezydenckich w 2020 roku. Sejm przyjął większość poprawek Senatu. Jeszcze w nocy prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która weszła w życie z dniem podpisania. W myśl jej zapisów wybory prezydenckie odbędą się w formie hybrydowej. Swój głos będziemy mogli oddać w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie.

d45z8bd

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Informację o dacie wyborów oraz kalendarzu wyborczym przekazała w środę po godzinie 11 marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d45z8bd

Podziel się opinią

Share

d45z8bd

d45z8bd
Więcej tematów