Wybory prezydenckie 2020. Ogromna przewaga Andrzeja Dudy. Nowy sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Ogromna przewaga Andrzeja Dudy. Nowy sondaż
Źródło zdjęć: © PAP | Tytus Żmijewski
Radosław Opas

06.04.2020 00:01

Najnowsze badanie daje Andrzejowi Dudzie 47,6 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska, nieznacznie wyprzedzając Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nadchodzące wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja.

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” Andrzej Duda w majowych wyborach prezydenckich może liczyć na 47,6 proc. poparcia. Dla porównania w badaniu opublikowanym 3 kwietnia na łamach portalu stanpolityki.pl, poparcie dla urzędującego obecnie prezydenta było mniejsze o ponad 3 punkty procentowe. Wynosiło wówczas równo 44,29 proc.

Kolejna w wyścigu o fotel głowy państwa na dzień dzisiejszy jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej poparcie wśród wyborców kształtuje się na poziomie 12, 14 proc. W sondażu dla Wirtualnej Polski z 31 marca polityk Platformy Obywatelskiej uzyskała 20,43 proc głosów, co stanowiło aż ponad 8 punktów procentowych więcej.

Na trzecim miejscu w zestawieniu plasuje się Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat i szef PSL. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj, poseł ludowców uzyskałby 12 proc. wszystkich głosów.

Na dalszych miejscach sondażu IBRiS znaleźli się Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Żaden z tej trójki nie przekroczyłby jednak poziomu 7-procentowego poparcia.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” w majowych wyborach prezydenckich wzięłoby udział jedynie 30 proc. wyborców. Sondażu dokonano w dniach 3–4 kwietnia, użyto do tego metody telefonicznych wywiadów (CATI).

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3742)
Zobacz także