Trwa ładowanie...
d1y6g59

Wybory prezydenckie 2020. Ogromna przewaga Andrzeja Dudy. Nowy sondaż

Najnowsze badanie daje Andrzejowi Dudzie 47,6 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska, nieznacznie wyprzedzając Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nadchodzące wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Opublikowano nowy sondaż
Wybory prezydenckie 2020. Opublikowano nowy sondaż (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1y6g59

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” Andrzej Duda w majowych wyborach prezydenckich może liczyć na 47,6 proc. poparcia. Dla porównania w badaniu opublikowanym 3 kwietnia na łamach portalu stanpolityki.pl, poparcie dla urzędującego obecnie prezydenta było mniejsze o ponad 3 punkty procentowe. Wynosiło wówczas równo 44,29 proc.

Kolejna w wyścigu o fotel głowy państwa na dzień dzisiejszy jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej poparcie wśród wyborców kształtuje się na poziomie 12, 14 proc. W sondażu dla Wirtualnej Polski z 31 marca polityk Platformy Obywatelskiej uzyskała 20,43 proc głosów, co stanowiło aż ponad 8 punktów procentowych więcej.

Na trzecim miejscu w zestawieniu plasuje się Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat i szef PSL. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj, poseł ludowców uzyskałby 12 proc. wszystkich głosów.

d1y6g59

Na dalszych miejscach sondażu IBRiS znaleźli się Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Żaden z tej trójki nie przekroczyłby jednak poziomu 7-procentowego poparcia.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” w majowych wyborach prezydenckich wzięłoby udział jedynie 30 proc. wyborców. Sondażu dokonano w dniach 3–4 kwietnia, użyto do tego metody telefonicznych wywiadów (CATI).

Przeczytaj także: Wybory prezydenckie 2020. Kamil Bortniczuk o decyzji Porozumienia ws. głosowania korespondencyjnego

Zobacz również: Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Profesor Ryszard Piotrowski o Jarosławie Gowinie

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y6g59

Podziel się opinią

Share

d1y6g59

d1y6g59
Więcej tematów