Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Wybory prezydenckie 2020, nowy sondaż. Wiadomo, kogo partie powinny wystawić

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dopiero co je poznaliśmy, a już politycy mówią o walce o fotel prezydenta. Partie zastanawiają się kogo wystawić. Nowy sondaż może pomóc im w decyzji.

Share
Wybory prezydenckie 2020, nowy sondaż. Wiadomo, kogo partie powinny wystawić
Źródło: East News
d3fijat

Kogo partie powinny wystawić w wyborach prezydenckich 2020? - to pytanie zadano w sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Wynika z niego, że PiS stawia na dobrą osobę.

Polacy zgadzają się z Jarosławem Kaczyńskim - kandydatem Prawa i Sprawiedliwości powinien być Andrzej Duda. Wskazało na niego 56,5 proc. badanych.

d3fijat

Według respondentów konkurentem Dudy z ramienia PSL powinien być Władysław Kosiniak-Kamysz. Stawia na niego 38,4 proc. ankietowanych.

Andrzej Duda skierował ustawę PiS do TK. Prezydencki rzecznik tłumaczy powody

Ogół Polaków i wyborcy konkretnej partii mają inne oczekiwania

Platforma Obywatelska powinna z kolei wystawić Małgorzatę Kidawę-Błońską. Wybrało ją 28,7 proc. pytanych. W roli kandydata Lewicy na prezydenta Polacy widzą natomiast Adriana Zandberga. Zagłosowało na niego 16,6 proc. badanych.

Pytanie o najlepszego kandydata zadano też jedynie wyborcom PO. Wtedy okazało się, że połowa przedstawicieli elektoratu chce, by kandydatem Platformy na prezydenta był Donald Tusk. Zaś sami wyborcy Lewicy postawiliby na Roberta Biedronia.

d3fijat

Z sondażu wynika, że Konfederacja do boju o pałac prezydencki powinna wybrać Krzysztofa Bosaka. Wskazało na niego 16,3 proc. ogółu respondentów.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-19 października. Wzięło w nim udział 1100 osób.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fijat

Podziel się opinią

Share
d3fijat
d3fijat
Więcej tematów