Trwa ładowanie...
d2ynf3g

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda w debacie WP? Adam Bielan odpowiada

- Pan prezydent uczestniczy w debatach. Wiem, że będzie debata w poniedziałek w Końskich. To nowy format debaty TVP. W czwartek, gdy jest państwa debata, będziemy w województwie dolnośląskim - mówił o debacie WP, Onetu i TVN24 Adam Bielan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda przyjmie zaproszenie WP? Jest odpowiedź (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda przyjmie zaproszenie WP? Jest odpowiedź (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d2ynf3g

- Jestem, bardzo zadowolony. Wszyscy chcieliśmy, by ten wyścig rozstrzygnął się w pierwszej turze, ale niestety nie udało się. Mimo to Andrzej Duda zebrał najwięcej głosów w I turze wyborów w historii - mówił Adam Bielan.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda w debacie WP? Adam Bielan odpowiada

Szef sztabu Andrzeja Dudy mówił też o zaproszeniu prezydenta na debatę prezydencką organizowaną przez WP, Onet oraz TVN24. - Pan prezydent uczestniczy w debatach. Wiem, że będzie debata w poniedziałek w Końskich. To nowy format debaty TVP. W czwartek, gdy jest państwa debata będziemy w województwie dolnośląskim - powiedział Adam Bielan.

d2ynf3g

- Nie rozmawiałem jeszcze z prezydentem na temat innego terminu. Andrzej Duda jest cały czas w kampanii prezydenckiej, w ciągłym ruchu - dodał Adam Bielan.

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan: Nie dzielmy wyborców na prawych i lewych

Polityk PiS był pytany także o to, gdzie Andrzej Duda będzie szukał wyborców przed II turą. - My nie dzielimy wyborców na lewicowych lub prawicowych. Pan Andrzej Duda chce być prezydentem wszystkich Polaków - zaznaczył Bielan.

d2ynf3g

Szef sztabu Dudy stwierdził też, że Rafał Trzaskowski będzie blokował wszystkie inicjatywy rządu. - Proszę zobaczyć, co dzieje się w Senacie, który doprowadził do obstrukcji wyborów z 10 maja. Rafał Trzaskowski będzie miał prawo weta. Jestem przekonany, że będzie blokował ustawy PiS - podkreślił polityk.

- My nie dzielimy Polaków. Wiem, że premier Emilewicz pójdzie do Szymona Hołowni. Ja trzymam kciuki, mam nadzieję, ze uda jej się go przekonać do poparcia Andrzeja Dudy - dodał Adam Bielan.

Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan: Rafał Trzaskowski to postać małostkowa

Polityk zaznaczył, że przed Polską czas kryzysu. - W tym okresie powinniśmy trzymać się razem. Powinniśmy mieć jeden wspólny rząd i prezydenta. Mamy złe doświadczenia z koabitacją (okres rządów prezydenta i rządu z dwóch innych ugrupowań - przyp. red). Nie ma co ukrywać. Rafał Trzaskowski jest agresywnym politykiem. Z całą pewnością będzie czynił wszystko, by walczyć z rządem - mówił Bielan. - Rafał Trzaskowski to postać małostkowa, która robi wszystko, by podnieść atmosferę konfliktu politycznego - podkreślił.

  WP
(WP)

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2ynf3g

Podziel się opinią

Share
d2ynf3g
d2ynf3g
Więcej tematów