Trwa ładowanie...
d2n8ijl

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda o hejcie w kampanii: zabolał moją żonę

Prezydent ponownie zaapelował o spokojny i merytoryczny przebieg kampanii wyborczej. - Proszę o nieatakowanie rodzin, bo mnie to dotknęło przy poprzednich wyborach - przypomniał Andrzej Duda. I jednocześnie ujawnił jak zareagowali na ataki jego bliscy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda walczy o reelekcję w majowych wyborach prezydenckich
Prezydent Andrzej Duda walczy o reelekcję w majowych wyborach prezydenckich (East News, Fot: PAP/Marcin Gadomski)
d2n8ijl

- Te ataki na mnie i szczególnie na moją córkę nie było miłe zarówno dla mnie, mojej rodziny i naszych znajomych. To bardzo zabolało moją żonę - wyznał w rozmowie w TVP Info prezydent. Andrzej Duda przyznał jednocześnie, że w jego apelu nie chodzi mu tylko o obronę własnych bliskich, ale przede wszystkim rodzin kandydatów.

Podobnie jak w wywiadzie sprzed dwóch tygodni dla publicznego nadawcy, głowa państwa apelowała o merytoryczną kampanię. - Apeluje o zachowanie standardów: kampania ma być uczciwa, oparta na argumentach, na prezentowaniu własnego programu - rozwinął myśl prezydent.

W setną rocznicę zaślubin Polski z morzem, prezydent ujawnił także plany na najbliższe lata w polskiej gospodarce. - Jeśli weźmiemy plany rozbudowy portów polskich, tego centralnego w Gdańsku czy nowej części w Gdyni i jeszcze dorzucimy do tego Szczecin i Świnoujście (...) to ta wizja jest podobna do tej budowy od zera Gdyni - wyznał Andrzej Duda. Polityk jednocześnie powołał się, że taką tezę miał lansować m.in. "Dzienniku Bałtyckim".

d2n8ijl

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Prezydent zapewnił, że nowe inwestycje mają poprawić nie tylko sam stan gospodarki, ale poprawią samą sytuację dla handlu morskiego. - Planujemy także gazoport w Gdańsku, a także gigantyczne inwestycje kolejowe do tych kluczowych portów - dodał.

Wybory prezydenckie. Wielu kandydatów na objęcie urzędu

Zgodnie z zarządzeniem Marszałek Sejmu Elżbiety Witek pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Gotowość do wzięcia wyścigu o Pałac Prezydencki, oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, zapowiedzieli już: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak (Konfederacja), kandydat niezależny Szymon Hołownia oraz lider Wiosny - Robert Biedroń.

d2n8ijl

Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta wypada równo dwa tygodnie później - 24 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

d2n8ijl

Podziel się opinią

Share

d2n8ijl

d2n8ijl
Więcej tematów