Trwa ładowanie...
sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Lider jest jeden. Najnowsze dane

Wybory prezydenckie 2020. Najnowsze badanie pokazuje, kto jest faworytem. Choć jednak Andrzej Duda cały czas prowadzi, zyskuje także konkurencja.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Lider jest jeden. Najnowsze dane
Źródło: East News
d23u52z

Andrzej Duda cały czas prowadzi. Popiera go aż 43,7 procent ankietowanych. Tak wynika z najnowszego badania IBRIS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Gazeta wskazuje, że to jednak nieznacznie mniej niż przed miesiącem. Wówczas 44 procent badanych deklarowało, że w wyborach prezydenckich zagłosuje na Dudę.

Na drugim miejscu plasuje się Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 29 procent badanych. Kandydatka PO zyskała aż 6 punktów po starcie kampanii i uporządkowaniu sytuacji w partii.

d23u52z

Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia z poparciem 8,1 proc., potem Robert Biedroń - 6,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 4 proc. oraz Krzysztof Bosak - 3,8 proc. 4,3 proc. ankietowanych nie wiedziało, komu oddać swój głos.

Wybory prezydenckie 2020. II tura

IBRIS pytał także ankietowanych, na kogo oddaliby swój głos w II turze wyborów. We wszystkich głównych wariantach wygrywa urzędujący prezydent - zauważa "Rzeczpospolita". Andrzej Duda za każdym razem cieszyłby się ok. 50-procentowym poparciem.

Jedynie, gdyby razem z nim do walki o fotel prezydencki stanąłby Władysław Kosiniak-Kamysz, sytuacja wyglądałaby inaczej. Wówczas Duda miałby 49,6 proc. poparcia, a rywal 45,3 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o wystąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Ona w ogóle przemawiała?"

d23u52z

Podziel się opinią

Share
d23u52z
d23u52z
Więcej tematów