Trwa ładowanie...
diu62il

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu – Wrocław

Okręg wyborczy nr 3 znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego i ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Swym zasięgiem obejmuje obszar miasta Wrocław oraz wszystkich miejscowości znajdujących się w powiatach: górowskim, milickim, oleśnickim, oławskim, strzelińskim, średzkim, trzebnickim, wołowskim i wrocławskim.

Share
diu62il

Spośród 251 zarejestrowanych kandydatów, mandat do Sejmu otrzyma 14 posłów wybranych w systemie proporcjonalnym.

W 2001 roku najwięcej głosów w tym okręgu otrzymał Komitet Wyborczy SLD-Unia Pracy. W kolejnych wyborach (2005, 2007, 2011) najwięcej głosów otrzymywali kandydaci Platformy Obywatelskiej.

Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 3:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Mirosława Stachowiak-Różecka
  2. Piotr Babiarz
  3. Jacek Świat
  4. Beata Kempa
  5. Przemysław Czarnecki
  6. Andrzej Jaroch
  7. Zdzisław Brezdeń
  8. Agnieszka Soin
  9. Łukasz Ciołek
  10. Mariusz Jędrysek
  11. Małgorzata Calińska-Mayer
  12. Aleksander Ziółkowski
  13. Sławomir Węgrzynowicz
  14. Rafał Czepil
  15. Wojciech Bartnik
  16. Jacek Augustyn
  17. Dariusz Grech
  18. Małgorzata Ziołkowska-Ciesielska
  19. Karolina Mrozowska
  20. Mirosław Stanisławski
  21. Piotr Chmurzyński
  22. Elżbieta Pater
  23. Renata Popławska
  24. Tomasz Małek
  25. Barbara Dobrzańska-Buczek
  26. Maria Zygmaniak-Lesiak
  27. Daniel Uszyński
  28. Magdalena Szymczuk

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Alicja Chybicka
  2. Jacek Protasiewicz
  3. Aldona Młyńczak
  4. Michał Jaros
  5. Irena Krzyszkiewicz
  6. Sławomir Piechota
  7. Marek Łapiński
  8. Ewa Wolak
  9. Maciej Zieliński
  10. Ryszard Lech
  11. Jarosław Charłampowicz
  12. Roman Kaczor
  13. Mateusz Żak
  14. Bogusław Krasucki
  15. Anna Horodyska
  16. Maria Domaradzka
  17. Marek Laryś
  18. Sławomir Pytel
  19. Agnieszka Zakęś
  20. Helena Kosztyło-Kobiec
  21. Marek Wargocki
  22. Renata Sikora
  23. Anna Marchewka
  24. Sebastian Lelas
  25. Małgorzata Jakubczyk-Rydlicka
  26. Krzysztof Mickiewicz
  27. Michał Gołąb
  28. Aleksander Skorupa

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Roland Zarzycki
  2. Marzena Gabryk
  3. Katarzyna Wieliczko
  4. Matthew La Fontaine
  5. Izabela Rutkowska-Dobosz
  6. Wojciech Browarny
  7. Anna Staniorowska
  8. Paweł Dembowski
  9. Agata Kreska
  10. Bartosz Uniejewski
  11. Katarzyna Pastuszka
  12. Makary Gołosz
  13. Gabriela Pienias
  14. Michał Sznajder
  15. Barbara Bagnowska
  16. Bogdan Kosturek
  17. Aleksandra Staniorowska
  18. Tomasz Stereńczak
  19. Marta Szumielewicz

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Henryk Nowakowski
  2. Robert Grzechnik
  3. Artur Balczun
  4. Karolina Lange
  5. Klaudiusz Lipiński
  6. Mariusz Pigłowski
  7. Paulina Matuszewska
  8. Krzysztof Wiśniewski
  9. Ewa Kawicka
  10. Maciej Iwaszkiewicz
  11. Sabina Grzyb
  12. Justyna Poświatowska
  13. Tomasz Grelich
  14. Monika Ołpińska-Bierska
  15. Adrian Modras
  16. Michał Śmieszkowski
  17. Tomasz Siebyła
  18. Iwona Majchrzak
  19. Marcin Dudek
  20. Marzena Leszczyńska
  21. Ilona Gębka
  22. Dariusz Ladra
  23. Alicja Puchalska
  24. Karolina Gościniak
  25. Krzysztof Kawa
  26. Paweł Heniec
  27. Tomasz Bukata
  28. Piotr Dołęga

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Ewa Mańkowska
  2. Tomasz Pilawka
  3. Joanna Bronowicka
  4. Henryk Geringer de Oedenberg
  5. Ryszard Borys
  6. Robert Lewandowski
  7. Jan Socha
  8. Jowita Tomaszewska
  9. Barbara Szczerba
  10. Andrzej Kozdrowicki
  11. Zbigniew Dobrzański
  12. Genowefa Ulman
  13. Adam Orylski
  14. Teresa Olkiewicz
  15. Katarzyna Gurdak
  16. Barbara Kwiecień
  17. Teresa Jaworska
  18. Katarzyna Czyżycka
  19. Aneta Kuźnik
  20. Piotr Surdyka
  21. Andrzej Drapiewski
  22. Grażyna Krajewska
  23. Krzysztof Stachurski
  24. Urszula Bartoszewicz
  25. Ewa Galik
  26. Rafał Kubacki
  27. Hieronim Kuryś

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Małgorzata Tracz
  2. Andrzej Dołecki
  3. Dawid Mirowski
  4. Joanna Kruk-Gręziak
  5. Bartłomiej Ciążyński
  6. Stanisław Wicha
  7. Jacek Tabisz
  8. Anna Rusin
  9. Konrad Rychlewski
  10. Jarosław Milian
  11. Henryk Stachel
  12. Łukasz Krzysztofczyk
  13. Marzena Karkoszka
  14. Eugeniusz Opyd
  15. Michał Karaś
  16. Olga Ludwiczak
  17. Maria Banach
  18. Piotr Kluz
  19. Henryk Michałowski
  20. Paweł Górny
  21. Adrian Wąsik
  22. Aleksandra Padasiek
  23. Joanna Uryn
  24. Joanna Kowalska
  25. Grzegorz Makowski
  26. Jacek Makówka
  27. Joanna Lebiedzińska
  28. Czesław Cyrul

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Kornel Morawiecki
  2. Edyta Kubik
  3. Waldemar Bednarz
  4. Joanna Gębala
  5. Leszek Gorski
  6. Maciej Lisowski
  7. Tomasz Osieleniec
  8. Mariola Kwiatkowska
  9. Zbigniew Rudnik
  10. Rafał Merski
  11. Arkadiusz Chwaścik
  12. Jan Skowera
  13. Małgorzata Porębska
  14. Adam Grabowski
  15. Łukasz Olejniczak
  16. Agata Ładońska
  17. Dariusz Duda
  18. Jolanta Pomykaj
  19. Jakub Ostropolski
  20. Halszka Bielecka
  21. Ewa Ryżanowska
  22. Witold Studniarczyk
  23. Selena Żabowska
  24. Marcin Markowski
  25. Patrycja Szymańska
  26. Piotr Góra
  27. Alicja Grzymalska
diu62il

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Krzysztof Mieszkowski
  2. Joanna Augustynowska
  3. Michał Górski
  4. Damian Dudała
  5. Mariusz Butler
  6. Klaudia Jachira
  7. Mirosław Wacławczyk
  8. Jolanta Donaj
  9. Andrzej Waśków
  10. Paulina Całko
  11. Sławomir Sobieraj
  12. Ewa Frankiewicz
  13. Piotr Laska
  14. Karolina Jachymczyk
  15. Adam Kaźmierczak
  16. Karolina Trzeciak-Wach
  17. Janusz Kucharski
  18. Agnieszka Czerkawska
  19. Rafał Sroka
  20. Agnieszka Kubit
  21. Jarosław Firlit
  22. Ewa Górska
  23. Wojciech Sitarski
  24. Agnieszka Szachidewicz
  25. Szymon Sorówka
  26. Agata Szlenk-Ćwiąkała
  27. Krzysztof Siekierski
  28. Piotr Zwoździak

Lista nr 10: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

  1. Kamil Całek
  2. Michał Steć
  3. Jacek Pawluć
  4. Katarzyna Burzyńska
  5. Maciej Wojciechowski
  6. Paweł Leśniak
  7. Marlena Jarosz
  8. Michał Szelewicz
  9. Marcin Sewera
  10. Łukasz Mizera
  11. Izabela Gromadzka
  12. Bartłomiej Gawlik
  13. Krzysztof Kulczycki
  14. Łukasz Przybót
  15. Izabela Rudnicka
  16. Paulina Stefko
  17. Marta Brzyska

Lista nr 14: Komitet Wyborczy Wyborców [Grzegorza Brauna](https://wiadomosci.wp.pl/grzegorz-braun-6141675214833793c) „Szczęść Boże!”

  1. Tadeusz Marczak
  2. Robert Bogusławski
  3. Jolanta Dumnicka
  4. Marek Natusiewicz
  5. Krzysztof Szokalski
  6. Janusz Dzielendziak
  7. Paweł Dengler
  8. Ryszard Bąk
  9. Dorota Święta
  10. Paweł Tama
  11. Bartosz Granos
  12. Igor Maziek
  13. Karolina Szulc
  14. Czesław Wierzbicki
  15. Małgorzata Łabędzka 16, Jolanta Broszczakowska
  16. Ewa Bartkowiak
  17. Artur Kazimierowicz
  18. Patryk Sochański
  19. Bartosz Rojek
diu62il

Podziel się opinią

Share
diu62il
diu62il
Więcej tematów