Trwa ładowanie...
d1egjhu

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu - Legnica

Okręg wyborczy nr 1 zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim i ma swoją siedzibę w Legnicy. Swoim obszarem obejmuje dwa miasta na prawach powiatu – Legnicę i Jelenią Górę, a także miejscowości należące do powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, złotoryjskiego oraz zgorzeleckiego.

Share
d1egjhu

Kandydatom startującym z tego okręgu przysługuje 12 mandatów poselskich. Liczba zarejestrowanych kandydatów biorących udział w wyborach z okręgu nr 1 wynosi 179.

W poprzednich wyborach do Sejmu wyniki z tego okręgu prezentowały się następująco:

2001: Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2005: Prawo i Sprawiedliwość
2007: Platforma Obywatelska
2011: Platforma Obywatelska

Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 1:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Adam Lipiński
  2. Elżbieta Witek
  3. Marzena Machałek
  4. Krzysztof Kubów
  5. Wojciech Zubowski
  6. Tadeusz Lewandowski
  7. Roman Kulczycki
  8. Stanisław Potycz
  9. Jerzy Stachyra
  10. Jacek Karwan
  11. Wojciech Marciniak
  12. Ewa Szymańska
  13. Dagmara Gęborys
  14. Jacek Baczyński
  15. WiesłLista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RPaw Ogrodnik
  16. Urszula Ciupak
  17. Włodzimierz Stoch
  18. Aneta Gluza
  19. Ewa Kwiatkowska
  20. Władysław Siwak
  21. Eurydyka Kukuła
  22. Danuta Płonek
  23. Jadwiga Buciuto
  24. Wojciech Zembik

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Stanisław Huskowski
  2. Ewa Drozd
  3. Piotr Miedziński
  4. Iwona Krawczyk
  5. Jacek Kiełb
  6. Zofia Czernow
  7. Ryszard Raszkiewicz
  8. Robert Kropiwnicki
  9. Tadeusz Maćkała
  10. Wanda Żuchowska
  11. Mirosław Sakowski
  12. Artur Bieliński
  13. Robert Matkowski
  14. Grażyna Musiał
  15. Mariusz Tureniec
  16. Arkadiusz Krzemiński
  17. Alicja Grześków
  18. Leszek Szklarz
  19. Mariola Serdeń
  20. Piotr Gniewczyński
  21. Alina Wojciechowska
  22. Renata Hoffman
  23. Rafał Mazur

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Szymon Surmacz
  2. Agnieszka Marcinkowska
  3. Damian Cacek
  4. Daria Kuźniar
  5. Patryk Paś
  6. Katarzyna Dembowska
  7. Wojciech Monkosa
  8. Gabriela Bielecka
  9. Konrad Bajek
  10. Maria Jabłońska
  11. Krzysztof Markowski
  12. Ludmiła Czabaniuk-Bednarek
  13. Tomasz Szczytyński
  14. Janina Plebańczyk
  15. Jakub Mazur
  16. Monika Szafraniec

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Klaudia Witczak
  2. Maciej Gwoździewicz
  3. Bogusław Strzelecki
  4. Iwo Matecki
  5. Zbigniew Gatkowski
  6. Anna Kawalec
  7. Tomasz Kuncik
  8. Małgorzata Kwiatkowska
  9. Paweł Luberacki
  10. Bartosz Żabiński
  11. Anna Respondek
  12. Paweł Szczepański
  13. Mateusz Kuryło
  14. Agnieszka Krawczyk
  15. Jacek Seredyński
  16. Katarzyna Jabłońska
  17. Piotr Budzeń
  18. Kamila Zatylna
  19. Andrzej Janiec
  20. Aurelia Kobiałka
  21. Olga Łysiak
  22. Tomasz Elbl
  23. Monika Pawlikowska
  24. Stanisław Bocheński

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Ilona Antoniszyn-Klik
  2. Tadeusz Samborski
  3. Krzysztof Wiśniewski
  4. Andrzej Jasiński
  5. Kamil Ciupak 6 Wanda Gołębiowska
  6. Józef Mrówka
  7. Renata Borek
  8. Teresa Trefler
  9. Beata Betka
  10. Zenon Bernacki
  11. Barbara Otrociuk
  12. Adam Smoliński
  13. Maria Wrona
  14. Stanisław Tokarczuk
  15. Zofia Rak
  16. Aniela Hanowicz
  17. Bartosz Rudolf
  18. Jolanta Skawińska
  19. Roman Sadowski
  20. Andrzej Macho
  21. Agnieszka Kołodziej
  22. Grzegorz Kunecki
  23. Katarzyna Grzelak

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Ryszard Zbrzyzny
  2. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
  3. Monika Woźniak
  4. Dariusz Robosz
  5. Jeremi Hołownia
  6. Alicja Janiec
  7. Waldemar Woźniak
  8. Daniel Koko
  9. Janusz Jędraszko
  10. Paweł Baczmański
  11. Halina Martin
  12. Jarosław Dyczkowski
  13. Arkadiusz Wojtkiewicz
  14. Marcin Soboń
  15. Brygida Sadowska
  16. Joanna Białek
  17. Tadeusz Owoc
  18. Alicja Chajec
  19. Józef Pankiewicz
  20. Andrzej Stąsiek
  21. Irena Kamińska

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Robert Winnicki
  2. Marcin Królak
  3. Ewa Gutek
  4. Krzysztof Detyna
  5. Paweł Wilk
  6. Aneta Mazur
  7. Piotr Michalczyk
  8. Magdalena Stępniak
  9. Piotr Różański
  10. Marcin Pietras
  11. Grzegorz Niedźwiecki
  12. Radosław Bocheński
  13. Elżbieta Hajnce
  14. Wojciech Rozbicki
  15. Izabela Ludwicka
  16. Krzysztof Klara
  17. Anna Wilska
  18. Anna Dudek
  19. Elwira Mikła-Czyrko
  20. Karol Wilk
d1egjhu

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Elżbieta Stępień
  2. Grzegorz Stankiewicz
  3. Jacek Zahorski
  4. Tomasz Strojek
  5. Natalia Zatka
  6. Grzegorz Zieliński
  7. Dominika Radomska
  8. Szymon Cołokidzi
  9. Andrzej Krzywiński
  10. Ewa Kamieniarz
  11. Bartosz Chwałek
  12. Małgorzata Lech
  13. Paweł Dybek
  14. Kamila Bogus
  15. Edward Świst
  16. Monika Ankudowicz
  17. Beata Orłowska-Mielniczuk
  18. Stanisław Sudoł
  19. Katarzyna Kania
  20. Robert Greb
  21. Agnieszka pacanowska-Cholewińska
  22. Izabela Maciuszek
  23. Katarzyna Samulska
  24. Konrad Sikora
d1egjhu

Podziel się opinią

Share
d1egjhu
d1egjhu
Więcej tematów