Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Taśmy Sławomira Neumanna. Nowe nagrania w "Wiadomościach" TVP

Nowe nagrania rozmów Sławomira Neumanna z działaczami PO z Tczewa w Pomorskiem opublikowały "Wiadomości" TVP. Na spotkaniu sprzed dwóch lat politycy rozmawiają o wpływach partii na obsadzanie stanowisk w mieście.
Share
Wybory parlamentarne 2019. Taśmy Sławomira Neumanna
Wybory parlamentarne 2019. Taśmy Sławomira NeumannaŹródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski
d2pip28

"Chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto", "mamy dwa miejsca do rady nadzorczej", "jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia" - słychać na nagraniach ze spotkań działaczy pomorskiej Platformy Obywatelskiej z końca 2017 r., których kolejną część opublikowała TVP.

Sławomir Neumann i jego rozmówcy mówią o obsadzaniu politycznych stanowisk w magistracie z Tczewa i podległych mu spółkach.

- Nie oszukujmy się. O to chodzi, żeby gdzieś tam na końcu ktoś został dyrektorem - słychać na nagraniu Adama Korola, byłego ministra sportu i turystyki w rządzie PO-PSL. Politycy omawiają plany na wybory samorządowe, w których Korol ma "pociągnąć" listę. Na taśmach znów pada dużo wulgaryzmów.

d2pip28

Politycy pokazują się ze Stanisławem Gawłowskim. Publicyści zdziwieni

– I, k..., będziemy my wskazywać wiceprezydenta. (...) Będziemy mieli, k..., radnych w powiecie i my będziemy, k..., w grze i możemy ustawić powiat. K..., o to chodzi. Nie o to dzisiaj, kto gdzie będzie - mówi Neumann.

d2pip28

Taśmy Sławomira Neumanna. Rezygnacja

To już kolejna część nagrań spotkań Sławomira Neumanna, które TVP przekazał prawdopodobnie jeden z uczestników spotkań z 2017 r. (teraz już poza PO).

Po ujawnieniu pierwszych taśm Neumann mówił, że chodzi o dawne sprawy i kuchnię polityczną. - W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też za sformułowania, które padły.

Jednak w niedzielę - przed pokazaniem zapisu drugiej części nagrań - Neumann zdecydował się zrezygnować z funkcji szefa klubu PO-KO.

d2pip28

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pip28

Podziel się opinią

Share
d2pip28
d2pip28
Więcej tematów