Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Taśmy Sławomira Neumanna. Nowe nagrania w "Wiadomościach" TVP

Nowe nagrania rozmów Sławomira Neumanna z działaczami PO z Tczewa w Pomorskiem opublikowały "Wiadomości" TVP. Na spotkaniu sprzed dwóch lat politycy rozmawiają o wpływach partii na obsadzanie stanowisk w mieście.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Taśmy Sławomira Neumanna. Nowe nagrania w "Wiadomościach" TVPŹródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d21liez

"Chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto", "mamy dwa miejsca do rady nadzorczej", "jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia" - słychać na nagraniach ze spotkań działaczy pomorskiej Platformy Obywatelskiej z końca 2017 r., których kolejną część opublikowała TVP.

Sławomir Neumann i jego rozmówcy mówią o obsadzaniu politycznych stanowisk w magistracie z Tczewa i podległych mu spółkach.

- Nie oszukujmy się. O to chodzi, żeby gdzieś tam na końcu ktoś został dyrektorem - słychać na nagraniu Adama Korola, byłego ministra sportu i turystyki w rządzie PO-PSL. Politycy omawiają plany na wybory samorządowe, w których Korol ma "pociągnąć" listę. Na taśmach znów pada dużo wulgaryzmów.

Politycy pokazują się ze Stanisławem Gawłowskim. Publicyści zdziwieni

– I, k..., będziemy my wskazywać wiceprezydenta. (...) Będziemy mieli, k..., radnych w powiecie i my będziemy, k..., w grze i możemy ustawić powiat. K..., o to chodzi. Nie o to dzisiaj, kto gdzie będzie - mówi Neumann.

d21liez

Taśmy Sławomira Neumanna. Rezygnacja

To już kolejna część nagrań spotkań Sławomira Neumanna, które TVP przekazał prawdopodobnie jeden z uczestników spotkań z 2017 r. (teraz już poza PO).

Po ujawnieniu pierwszych taśm Neumann mówił, że chodzi o dawne sprawy i kuchnię polityczną. - W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też za sformułowania, które padły.

Jednak w niedzielę - przed pokazaniem zapisu drugiej części nagrań - Neumann zdecydował się zrezygnować z funkcji szefa klubu PO-KO.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21liez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21liez
Więcej tematów