ycipk-v7gyb0

Wybory parlamentarne 2019. SN rozpatruje protesty wyborcze

- Wyniki wyborów są na dzisiaj ważne - powiedział rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Zapewnił jednak, że składy sędziowskie zajmują się złożonymi przez PiS i KO protestami wyborczymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Laskowski przypomniał, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Michał Laskowski przypomniał, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (East News, Fot: Agnieszka Sniezko)
ycipk-v7gyb0

- Trójkowe składy robią to niezwłocznie, tak szybko jak tylko można - powiedział we wtorek rzecznik SN Michał Laskowski, odnosząc się do rozpatrywania protestów wyborczych.

PiS żąda zweryfikowania przebiegu wyborów do Senatu w sześciu okręgach. Chce m.in., by ponownie przeliczono głosy. Protesty wyborcze dotyczące trzech innych okręgów senackich złożyła Koalicja Obywatelska.

Mimo to Laskowski zapewnił, że "wyniki wyborów są na dzisiaj ważne". - Senatorowie podejmują swoje obowiązki, zbierają się i robią to, co do nich należy (...) jeśli ta ostateczna uchwała podjęta w terminie maksymalnie 90 dni stwierdzi nieważność wyborów w jakimś okręgu czy w odniesieniu do kogoś konkretnego, to może także stwierdzić, że mandat tej osoby, posła czy senatora, wygasł - dodał.

ycipk-v7gyb0

PiS kombinuje ws. Piotrowicza? Stanowcza reakcja rzecznika rządu

Przypomniał też, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa izba Sądu Najwyższego - Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, którą powołano na mocy nowej ustawy o SN.

ycipk-v7gyb0

- I teraz jest pytanie, na ile taki sąd będzie uznawany za w pełni bezstronny, bo to jest pytanie, które pewnie sobie wiele osób w tej chwili zadaje - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-v7gyb0

ycipk-v7gyb0