Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Radosław Fogiel pytany o plany ws. mediów, mówi o Durczoku

Do sprawy Kamila Durczoka nawiązał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany na konferencji prasowej o plany partii Jarosława Kaczyńskiego ws. mediów. Zdaniem polityka to przykład wskazujący na potrzebę powstania samorządu branżowego dziennikarzy.

Wybory parlamentarne 2019. Radosław Fogiel pytany o plany ws. mediów, mówi o DurczokuŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4j5v62
d4j5v62

W opublikowanym właśnie programie PiS znalazł się zapis o konieczności utworzenia samorządu dziennikarskiego, którego zadaniem byłoby zadbanie o "standardy etyczne i zawodowe". Plany PiS budzą duże kontrowersje, a pytanie na ten temat padło również podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS.

Nowy spot partii Jarosława Kaczyńskiego prezentowali Michał Dworczyk i wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. To ten ostatni, odpowiadając na pytanie ws. programu PiS i propozycji dotyczących środowiska dziennikarskiego, nawiązał do sprawy Kamila Durczoka.

- Chodzi o to, że mamy niestety do czynienia z sytuacjami takimi jak niesławne wybryki pana redaktora Durczoka. Czy po tym wszystkim, co się stało, on powinien nadal pełnić zawód zaufania publicznego? - pytał Fogiel reportera.

Kiedy ten odparł, że nie jest rolą polityków rozstrzyganie problemów środowiska dziennikarskiego, Radosław Fogiel stwierdził, że właśnie stąd propozycja utworzenia branżowego samorządu i możliwość rozstrzygania wątpliwości etycznych przez samych dziennikarzy.

d4j5v62

- Wierzymy w głęboki poziom moralny środowiska dziennikarskiego i w to, że tego typu wymogi etyczne będą Państwo sami w stanie zaimplementować - mówił zastępca rzecznika PiS podczas konferencji (słowa o Kamilu Durczoku w 16. minucie nagrania).

Zobacz także: Pomysł PiS dotyczący dziennikarzy. Ostry komentarz Bartłomieja Sienkiewicza

Terlecki: narastająca komplikacja

Wcześniej o planach PiS ws. mediów mówił również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Naszym celem nie jest ograniczenie otwartości i dostępności do zawodu dziennikarza czy misji dziennikarskiej, ale próba właśnie ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo niesympatyczne, nieprzyjemne - stwierdził na antenie Polskiego Radia.

Z kolei Adam Bielan przekonywał, że podczas ostatnich czterech lat media cieszą się wyjątkową wolnością. - Wiele środowisk przez ostatnie 30 lat podejmowało temat braku samorządu dziennikarskiego - mówił Adam Bielan w Radiu Zet.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j5v62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j5v62
Więcej tematów