Trwa ładowanie...
drv518f

Wybory parlamentarne 2019. Radosław Fogiel pytany o plany ws. mediów, mówi o Durczoku

Do sprawy Kamila Durczoka nawiązał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany na konferencji prasowej o plany partii Jarosława Kaczyńskiego ws. mediów. Zdaniem polityka to przykład wskazujący na potrzebę powstania samorządu branżowego dziennikarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
drv518f

W opublikowanym właśnie programie PiS znalazł się zapis o konieczności utworzenia samorządu dziennikarskiego, którego zadaniem byłoby zadbanie o "standardy etyczne i zawodowe". Plany PiS budzą duże kontrowersje, a pytanie na ten temat padło również podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS.

Nowy spot partii Jarosława Kaczyńskiego prezentowali Michał Dworczyk i wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. To ten ostatni, odpowiadając na pytanie ws. programu PiS i propozycji dotyczących środowiska dziennikarskiego, nawiązał do sprawy Kamila Durczoka.

- Chodzi o to, że mamy niestety do czynienia z sytuacjami takimi jak niesławne wybryki pana redaktora Durczoka. Czy po tym wszystkim, co się stało, on powinien nadal pełnić zawód zaufania publicznego? - pytał Fogiel reportera.

drv518f

Kiedy ten odparł, że nie jest rolą polityków rozstrzyganie problemów środowiska dziennikarskiego, Radosław Fogiel stwierdził, że właśnie stąd propozycja utworzenia branżowego samorządu i możliwość rozstrzygania wątpliwości etycznych przez samych dziennikarzy.

- Wierzymy w głęboki poziom moralny środowiska dziennikarskiego i w to, że tego typu wymogi etyczne będą Państwo sami w stanie zaimplementować - mówił zastępca rzecznika PiS podczas konferencji (słowa o Kamilu Durczoku w 16. minucie nagrania).

Zobacz także: Pomysł PiS dotyczący dziennikarzy. Ostry komentarz Bartłomieja Sienkiewicza

drv518f

Terlecki: narastająca komplikacja

Wcześniej o planach PiS ws. mediów mówił również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Naszym celem nie jest ograniczenie otwartości i dostępności do zawodu dziennikarza czy misji dziennikarskiej, ale próba właśnie ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo niesympatyczne, nieprzyjemne - stwierdził na antenie Polskiego Radia.

Z kolei Adam Bielan przekonywał, że podczas ostatnich czterech lat media cieszą się wyjątkową wolnością. - Wiele środowisk przez ostatnie 30 lat podejmowało temat braku samorządu dziennikarskiego - mówił Adam Bielan w Radiu Zet.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drv518f

Podziel się opinią

Share

drv518f

drv518f
Więcej tematów