Trwa ładowanie...
d2ru0yc

Wybory 2019. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie

- W najbliższą niedzielę odbędą się wybory bardzo ważne, bo decydujące o sprawach dla nas najważniejszych - powiedział w orędziu prezydent. Andrzej Duda zachęcał Polaków do wzięcia udziału w ogólnopolskich wyborach parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu (zdj. arch.)
Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu (zdj. arch.) (Youtube.com)
d2ru0yc

- Teraz to nasze głosy zadecydują o Polsce. O tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy. Według jakich reguł dzielić środki publiczne. Jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic. Jak ochronić podstawowe wartości - mówił podczas orędzia prezydent.

Andrzej Duda wspominał także spotkania z Polakami. - Często słyszę, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej Ojczyzny, by budować jej pomyślną przyszłość - stwierdził Duda.

d2ru0yc

- W maju prosiłem Państwa o możliwie liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel - dodał prezydent.

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Głowa państwa zachęcała, aby podczas wyborów do parlamentu krajowego obywatele "skorzystali z najważniejszego prawa - prawa wyborczego". - Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację. Jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej Ojczyzny - mówił prezydent.

d2ru0yc

Na koniec orędzia Andrzej Duda wezwał obywateli do jedności. - Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu pamiętajmy: Polska jest jedna. Nasza. Wspólna - stwierdził prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ru0yc

Podziel się opinią

Share

d2ru0yc

d2ru0yc
Więcej tematów