Trwa ładowanie...
d16ccz2

Prezydent Andrzej Duda o relacjach z Donaldem Trumpem. "Proszę mi pokazać"

Jesteśmy naprawdę poważnie traktowani przez Stany Zjednoczone - stwierdza prezydent Andrzej Duda. Przypomina też, że jego poprzednikom nie udało się doprowadzić do tak dobrych kontaktów z Waszyngtonem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Sebastian Borowski)
d16ccz2

- Mamy słabą pozycję na arenie międzynarodowej? To proszę mi pokazać, który poprzedni prezydent Rzeczypospolitej w był Stanach Zjednoczonych, w Białym Domu z oficjalną wizytą dwa razy podczas jednej swojej kadencji? - pytał prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w Górze.

"Żaden" - padło z sali obok długich braw. - Z prezydentem Donaldem Trumpem w ostatnich trzech latach spotykałem się już kilkanaście razy - wyliczał Andrzej Duda, wspominając również rozmowy z Barackiem Obamą.

- Jesteśmy naprawdę poważnie traktowani. Jesteśmy kontrahentem. Oczywiście Ameryka handluje z nami, tak. Wojska amerykańskie są u nas, bo prezydent USA i inni decydenci uważają, że jest to zgodne z interesem USA. Tak! - przekonywał prezydent.

d16ccz2

Sondaże przedwyborcze. Kierwiński i Czarnecki reagują

d16ccz2

Prezydent Andrzej Duda: Jestem wdzięczny Donaldowi Trumpowi

- Mam nadzieję, że już niedługo ruch bezwizowy stanie się faktem. W Stanach Zjednoczonych mówiono mi, że to potrwa od kilku do kilkunastu tygodni - mówił z kolei w piątek prezydent Andrzej Duda, po tym, jak ogłoszono, że Donald Trump włączył Polskę do programu Visa Waiver.

- Cieszę się ogromnie, jestem za to wdzięczny Donaldowi Trumpowi, dlatego że przez wiele lat nam to obiecywano - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16ccz2

Podziel się opinią

Share

d16ccz2

d16ccz2
d16ccz2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów