Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Prezes Fundacji Rodzice Szkole wykorzystał bazę adresów, by agitować za PiS

Wojciech Starzyński, prezes Fundacji Rodzice Szkole, rozesłał do rad rodziców w kraju pismo, w którym przekonuje, by w najbliższych wyborach głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Problem w tym, że list wysłał z prywatnego konta, ale korzystając z bazy danych fundacji.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Prezes Fundacji Rodzice Szkole wykorzystał bazę adresów, by agitować za PiSŹródło: eastnews
d4bwvou

Wojciech Starzyński jest prezesem Fundacji Rodzice Szkole, która między innymi współpracuje z radami rodziców w szkołach, informuje, jak założyć i prowadzić taką radę, jak skutecznie współpracować z dyrektorem szkoły czy jak wspierać samorząd uczniowski. W swojej bazie ma adresy mailowe do rad rodziców w wielu szkołach.

Jak informuje Radio Zet, Starzyński skorzystał z tej bazy, by wysłać prywatny list z prywatnego adresu mailowego, w którym przekonuje, by głosować na PiS w wyborach parlamentarnych 13 października.

W rozesłanym mailu, w jedenastu punktach opisał zmiany, którego jego zdaniem wzmocniły sytuację rodziców w szkole w ciągu ostatnich czterech lat. Punkty zamieścił także na stronie internetowej fundacji. "Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, szybkimi krokami zbliża się dzień 13 października 2019 roku, dzień, w którym za pomocą kartki wyborczej będziemy wspólnie decydowali o przyszłości Polski. W związku z tym przedstawiamy krótkie podsumowanie prac, służących wzmocnieniu roli rodziców w szkołach ich dzieci, podejmowanych przez polityków różnych szczebli w ciągu ostatnich czterech lat" - napisał.

d4bwvou

Podkreślił między innymi:
- "uznanie prawa rodziców do decydowania o wieku, w którym ich dzieci rozpoczynają naukę szkolną (sprawa ta została uregulowana jednoznacznie przy pierwszej nowelizacji prawa oświatowego, podjętej przez Sejm 22 grudnia 2015 roku)"
- "zapraszanie rodziców i organizacji rodzicielskich do debat i prac dotyczących przyszłości polskiej szkoły"
- "wyraźne wsparcie rodziców w działaniach umożliwiających, mimo strajków nauczycielskich, przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego"
- "wsparcie władz oświatowych różnych szczebli, w tym ministra edukacji narodowej, kuratorów oświaty i parlamentarzystów postulatów i działań znacznej części rodziców (większości) sprzeciwiających się wprowadzania do szkół ich dzieci ideologii LGBT+"
- "wprowadzenie do prawa oświatowego (14 grudnia 2016 r.) zapisów jednoznacznie określających prawo rad rodziców do posiadania własnego rachunku bankowego i dysponowania nim zgodnie z decyzjami rodziców"

"Mamy nadzieję, ze prezentowane informacje pozwolą Państwu podjąć przy urnie wyborczej decyzję dobrze służącą polskiej oświacie i szkole Waszych dzieci" - napisał na koniec prezes fundacji.

W mailu, rozesłanym do rad rodziców Starzyński miał poza tymi punktami dopisać konkretne nazwiska osób, na które zachęca głosować.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Kandydat PiS Dariusz Matecki bulwersuje. "Kompletny czubek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bwvou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bwvou
d4bwvou
Więcej tematów