ycipk-1qt9qe

Wybory parlamentarne 2019. Prezes Fundacji Rodzice Szkole wykorzystał bazę adresów, by agitować za PiS

Wojciech Starzyński, prezes Fundacji Rodzice Szkole, rozesłał do rad rodziców w kraju pismo, w którym przekonuje, by w najbliższych wyborach głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Problem w tym, że list wysłał z prywatnego konta, ale korzystając z bazy danych fundacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Prezes fundacji pisze, na kogo głosować
Wybory parlamentarne 2019. Prezes fundacji pisze, na kogo głosować (eastnews)
ycipk-1qt9qe

Wojciech Starzyński jest prezesem Fundacji Rodzice Szkole, która między innymi współpracuje z radami rodziców w szkołach, informuje, jak założyć i prowadzić taką radę, jak skutecznie współpracować z dyrektorem szkoły czy jak wspierać samorząd uczniowski. W swojej bazie ma adresy mailowe do rad rodziców w wielu szkołach.

Jak informuje Radio Zet, Starzyński skorzystał z tej bazy, by wysłać prywatny list z prywatnego adresu mailowego, w którym przekonuje, by głosować na PiS w wyborach parlamentarnych 13 października.

W rozesłanym mailu, w jedenastu punktach opisał zmiany, którego jego zdaniem wzmocniły sytuację rodziców w szkole w ciągu ostatnich czterech lat. Punkty zamieścił także na stronie internetowej fundacji. "Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, szybkimi krokami zbliża się dzień 13 października 2019 roku, dzień, w którym za pomocą kartki wyborczej będziemy wspólnie decydowali o przyszłości Polski. W związku z tym przedstawiamy krótkie podsumowanie prac, służących wzmocnieniu roli rodziców w szkołach ich dzieci, podejmowanych przez polityków różnych szczebli w ciągu ostatnich czterech lat" - napisał.

Podkreślił między innymi:
- "uznanie prawa rodziców do decydowania o wieku, w którym ich dzieci rozpoczynają naukę szkolną (sprawa ta została uregulowana jednoznacznie przy pierwszej nowelizacji prawa oświatowego, podjętej przez Sejm 22 grudnia 2015 roku)"
- "zapraszanie rodziców i organizacji rodzicielskich do debat i prac dotyczących przyszłości polskiej szkoły"
- "wyraźne wsparcie rodziców w działaniach umożliwiających, mimo strajków nauczycielskich, przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego"
- "wsparcie władz oświatowych różnych szczebli, w tym ministra edukacji narodowej, kuratorów oświaty i parlamentarzystów postulatów i działań znacznej części rodziców (większości) sprzeciwiających się wprowadzania do szkół ich dzieci ideologii LGBT+"
- "wprowadzenie do prawa oświatowego (14 grudnia 2016 r.) zapisów jednoznacznie określających prawo rad rodziców do posiadania własnego rachunku bankowego i dysponowania nim zgodnie z decyzjami rodziców"

"Mamy nadzieję, ze prezentowane informacje pozwolą Państwu podjąć przy urnie wyborczej decyzję dobrze służącą polskiej oświacie i szkole Waszych dzieci" - napisał na koniec prezes fundacji.

ycipk-1qt9qe

W mailu, rozesłanym do rad rodziców Starzyński miał poza tymi punktami dopisać konkretne nazwiska osób, na które zachęca głosować.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

ycipk-1qt9qe

Kandydat PiS Dariusz Matecki bulwersuje. "Kompletny czubek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1qt9qe

ycipk-1qt9qe