Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz zapewnia: ja nie pękam!

- Walczymy o wysoki wynik w wyborach - zapewnił w rozmowie z Polsat News Paweł Kukiz. Muzyk przyznał, że w ciągu 4-letniej kadencji zrobił wiele błędów i miał problemy z pilnowaniem niektórych posłów, ale z polityki nie zrezygnuje. - Nie pozwolę, żeby państwo ustrojowo się cofnęło do komuny - zapewnił.
Share
Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)Źródło: East News, Fot: Jakub Kaminski
d3jj0x8

Podczas wywiadu Paweł Kukiz tłumaczył, dlaczego postanowił zawiązać koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym. O takiej decyzji informował jako pierwszy reporter WP Michał Wróblewski. - Po raz pierwszy w historii partia polityczna, która zresztą jest najstarsza, wpisuje do programu nasze postulaty. To jest nowe otwarcie - z radością ogłosił Kukiz.

Muzyk dodał, że "nie spocznie, dopóki wszystkie punkty zaproponowane przez niego nie zostaną spełnione". Wśród głównych postulatów, Paweł Kukiz zaproponował PSL-owi m.in.: e-głosowanie, odwołanie posła w trakcie kadencji, obniżenie frekwencji w referendach, wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyboczyczych. - Gdyby wszystkie partie zostały postawione pod ścianą i napisałyby taki program wywracający system, to runęłyby "Mury" o których śpiewał Kaczmarski - stwierdził Kukiz.

Polityk z wielką sympatią odnosił się do prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Sąsiadowałem z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem w Sejmie. Gdybym nie był przekonany, że on dla Polski zrobi wszystko, to w życiu nie podpisałbym z nim żadnej umowy - zaznaczył Kukiz. Dodał, że rozmawiał o możliwej koalicji z PiS, ale musiał odmówić.

d3jj0x8

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

- Prezes Kaczyński nawet nie obiecał powołania komisji ds. zmiany ordynacji. PiS chce totalnej centralizacji - od prezydentów miast, którzy wykonują polecenia rządu, aż po sędziów pokoju z nadania partyjnego - przyznał Kukiz.

d3jj0x8

Lider klubu parlamentarnego ujawnił też kulisy swojego urzędowania przy Wiejskiej. - Dla mnie pobyt w Sejmie jest traumą, kiedy widzę zachowanie takiego wicemarszałka Tereleckiego - przyznał bez ogródek Kukiz. Dodał, że mimo to musi startować w jesiennych wyborach, aby być w parlamencie "strażnikiem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d3jj0x8

Podziel się opinią

Share
d3jj0x8
d3jj0x8
Więcej tematów