Trwa ładowanie...
died51g

Wybory parlamentarne 2019. Niemiecki tygodnik: "PiS jest skuteczną maszyną wygrywającą wybory"

Liberalny "Der Spiegel" w najnowszym wydaniu przekonuje, że zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 13 października Prawa i Sprawiedliwości jest pewne. "Według sondaży ugrupowanie ma co najmniej 10 pkt. proc. przewagi nad najsilniejszą partią opozycyjną. Możliwa jest nawet absolutna większość" - czytamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News, Fot: Jacek Domiński)
died51g

- Partia, która jest przez przeciwników wyszydzana jako banda prowincjuszy, jest tak naprawdę elastyczną, skuteczną maszyną do zdobywania większości - pisze "Der Spiegel".

Jedną z przyczyn popularności PiS jest - według magazynu - wprowadzenie programu 500+ oraz obietnice kolejnych wydatków na cele socjalne m.in.: 13. emerytura, zwolnienia podatkowe dla młodych ludzi czy podniesienie płacy minimalnej.

died51g

Drugi powód to konsolidacja i mobilizacja konserwatywnego elektoratu. - Sukces PiS nie wynika jednak tylko z prostego połączenia nacjonalizmu i państwa socjalnego - konstatuje "Spiegel". I zwraca uwagę, że bez skrupulatnego i dalekosiężnego planowania Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwa nie byłyby możliwe.

- Założył PiS 18 lat temu wspólnie z bratem bliźniakiem - Lechem, i jest po dziś dzień niekwestionowanym przywódcą. Podejmuje właściwie każdą ważną decyzję personalną. Nie sprawuje żadnego państwowego urzędu, ale jest najpotężniejszym człowiekiem w Polsce - opisuje magazyn.

Jego zdaniem, Kaczyński ma talent do wymyślania chwytliwych haseł, takich jak "dobra zmiana”.

died51g

- Również programy socjalne są zręcznie retorycznie opakowane. Przekaz nie brzmi po prostu: więcej kasy. PiS nawiązuje do rozpowszechnionego wśród Polaków poczucia, że czasy niedostatku powinny się skończyć. I PiS o to dba poprzez natychmiastowe wpłaty na konto - pisze tygodnik, którego zdaniem szanse na zwycięstwo ugrupowania są tak duże, że stają się dla niego wręcz problemem.

-Dobre prognozy mogą doprowadzić do tego, że wielu wyborców PiS po prostu zostanie w domu -konkluduje "Spiegel".

Źródło: wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

died51g

Podziel się opinią

Share

died51g

died51g
Więcej tematów