Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Koszalinie. Uderza w poprzedni rząd

- Przed nami rządzili tacy, dla których władza była zabawą. A to sobie pograli w piłkę, a to popalili cygara - mówi prezes PiS. Jarosław Kaczyński zapowiada również, że stworzy w Polsce państwo dobrobytu.

Share
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Koszalinie. Uderza w poprzedni rząd
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3qdlin

Jarosław Kaczyński twierdzi, że jego partia prowadzi rozsądną politykę gospodarczą, która odnosi sukcesy. - Przed nami rządzili tacy, dla których władza była zabawą. A to sobie w piłkę pograli, a to popalili cygara. Nie traktowali władzy poważnie. Państwo było teoretyczne, tekturowe. Łatwo było przewidzieć, że to będzie uderzać w słabszych. Tak wyglądała ta polityka. Ona nie była rozsądna. To zaspokajało partykularne interesy - mówił podczas konwencji w Koszalinie prezes PiS.

Szef Prawa i Sprawiedliwości zdradził też plany jego partii na przyszłość. - Możemy spojrzeć o 12 lat dalej i stworzyć polską wersję państwa dobrobytu. To są nie tylko pełne kieszenie. To mechanizm, który dzieli sprawiedliwie owoce pracy czy daje szansę ludziom, bez względu na to, gdzie się urodzili. Takie państwo chcemy stworzyć. Żeby Polakom nie żyło się gorzej niż średniej w Unii Europejskiej. Żeby to osiągnąć, trzeba podejmować decyzje już dziś - wyjaśniał.

Polityk w swoim przemówieniu po raz kolejny wspomniał też o kwestii gender, która ma coraz częściej odbierać wolność. Nawiązał tym samym do homilii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który LGBT określił mianem "agresywnej propagandy ideologii o charakterze totalitarnym". To ma być ogromnym zagrożeniem dla człowieka. Przestrzegał też o "programach seksedukacyjnych" w szkołach.

Tajne sondaże niekorzystne dla PiS? Tajemnicza odpowiedź Lubnauer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qdlin

Podziel się opinią

Share
d3qdlin
d3qdlin
Więcej tematów