Trwa ładowanie...
d1egxzy

Wybory parlamentarne 2019. Nielegalne plakaty kandydatki PiS pojawiły się przy drogach

Wybory parlamentarne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Na barierkach przy drodze krajowej numer 5 kandydatka PiS Agnieszka Soin rozwiesiła plakaty ze swoim wizerunkiem. Okazuje się, że banery pojawiły się tam nielegalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Agnieszka Soin i nielegalne plakaty
Wybory parlamentarne 2019. Agnieszka Soin i nielegalne plakaty (Agencja Gazeta)
d1egxzy

Agnieszka Soin jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Jest posłanką od 2019 roku po uzyskaniu przez Beatę Kempę mandatu w Parlamencie Europejskim i odmowie przyjęcia mandatu poselskiego przez trzy kolejne osoby z listy PiS.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", plakaty posłanki Soin pojawiły się przy drodze m.in. w Ligocie Pięknej i Wiszni Małej na Dolnym Śląsku. To zwróciło uwagę jednego z mieszkańców. Po telefonach pana Remigiusza do biura poselskiego część plakatów zniknęła. Po kolejnej interwencji mężczyzna dowiedział się, że banery są "nie wyborcze, tylko informacyjne". W końcu postanowił skontaktować się z okręgową komisją wyborczą.

- Powiedzieli, że jeśli to łamanie prawa, to powinien interweniować właściciel barierek – cytuje pana Remigiusza "GW".

d1egxzy

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Droga krajowa nr 5 jest drogą wojewódzką, którą zarządza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Po złożeniu odpowiedniego wniosku instytucja decyduje, czy dany komitet wyborczy może zawiesić plakaty przy jezdni.

– Do DSDiK nie wpłynął od żadnego komitetu wyborczego wniosek o zgodę na zamieszczenie materiałów wyborczych w obrębie dróg wojewódzkich. Zatem plakaty wyborcze zostały zamontowane bez zgody zarządcy drogi wojewódzkiej – powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego.

d1egxzy

Dodał, że zostanie wysłania informacja do komitetu wyborczego, by usunął plakaty albo wystąpił o zgodę na ich umieszczenie. - Demontaż to ostateczny krok, bo materiały wyborcze są szczególnie chronione prawnie - zaznaczył Nowakowski.

Co na to sama zainteresowana? – Nie wieszałam ich i nie wiem, że one tam są. Jeżeli są nieprawidłowo umieszczone, postaram się, by zniknęły - powiedziała posłanka Agnieszka Soin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d1egxzy

Podziel się opinią

Share

d1egxzy

d1egxzy
Więcej tematów