Trwa ładowanie...
d1t889s

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki: To my walczyliśmy o wolność

- My walczyliśmy o wolność, a na listach naszych konkurentów jeden premier z SLD, drugi, trzeci. Gdzie oni byli w latach 80.? - pytał premier Mateusz Morawiecki w Świdnicy. Szef rządu obiecał też mieszkańcom budowę drogi ekspresowej z Wrocławia do Wałbrzycha przez Świdnicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki przed Świdnicą odwiedził Ząbkowice Śląskie
Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki przed Świdnicą odwiedził Ząbkowice Śląskie (PAP, Fot: Jan Karwowski)
d1t889s

- Nawet tu, w Świdnicy, niedawno doszło do ataku tych najprawdopodobniej nietrzeźwych osób z tęczową flagą podczas naszych świętych okoliczności, naszej mszy świętej. Nie wolno dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary. Będziemy bronić naszej wiary. Polskość to solidarność, polskość to wierność ideałom i polskość to wolność. My reprezentujemy te wartości - powiedział do mieszkańców Świdnicy Mateusz Morawiecki.

Skomentował w ten sposób incydent, do którego doszło w połowie września. Mężczyzna i trzy kobiety w przedsionku świdnickiej katedry wykrzykiwali hasło "Bóg, honor i ojczyzna", a mężczyzna miał rozwinąć tęczową flagę. Wszyscy byli pijani. W trakcie przesłuchania przyznali, że nie mają nic wspólnego z LGBT - podał portal swidnica24.pl.

- To była pierwsza rzecz, którą z powrotem na nogach trzeba było postawić. Będziemy bronili imienia Polski, polskiej kultury i wiary - powiedział Mateusz Morawiecki w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

d1t889s

Niespodzianka dla mieszkańców

Premier rządu przypomniał, że kiedyś Polakom ciężko było "związać koniec z końcem", a PiS od lipca tego roku wdrożył program 500 plus również na pierwsze dziecko.

- Nawet tego nie obiecywaliśmy wcześniej, ale zrobiliśmy więcej niż obiecywaliśmy, bo jesteśmy wiarygodni - podkreślił Morawiecki. Zaznaczył też, że rząd PiS stawia na rozwój.

- Przeznaczyliśmy w tym roku średnio dziesięć razy więcej środków na drogi powiatowe i gminne niż rząd PO. My 6 mld zł, a PO 600 mln - stwierdził.

d1t889s

Mateusz Morawiecki miał też niespodziankę dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha. Obiecał im zbudowanie drogi ekspresowej z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha.

"Robimy malutkie błędy"

Szer rządu PiS skrytykował też listy wyborcze opozycji. - My z posłem Ireneuszem Zyską razem walczyliśmy o wolność, a na listach naszych konkurentów jeden premier z SLD, drugi, trzeci. Gdzie oni byli w latach 80.? A Irek walczył o niepodległą Polskę w Solidarności Walczącej - podkreślił polityk. - To my bronimy wolności, realnej demokracji - dodał.

d1t889s

Premier przyznał, że jego rząd nie jest wolny od wad. - Potykamy się, popełniamy błędy, jak każdy człowiek. Ale potrafimy się uderzyć w pierś. Nasze błędy czasami są małe, malutkie. A na ich błędach tracił cały naród polski, traciła Polska, dlatego rozwijaliśmy się wolniej - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t889s

Podziel się opinią

Share

d1t889s

d1t889s
d1t889s
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów