Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska chce debaty z Jarosławem Kaczyńskim

- Ja debat się nie boję - przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka KO na premiera chce zmierzyć się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Podkreśliła, że do tej pory odbywały się debaty liderów list wyborczych w danym okręgu. - Taka była tradycja - tłumaczy Kidawa-Błońska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska wyzywa Jarosława Kaczyńskiego na pojedynek. Będzie debata?
Małgorzata Kidawa-Błońska wyzywa Jarosława Kaczyńskiego na pojedynek. Będzie debata? (East News)

Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Przyznała na antenie Polsat News, że dla niej najważniejsze jest zasypywanie podziałów, które w Polsce są coraz większe. - Nawet dzieci potrafią kłócić się o politykę, to jest chore - powiedziała Kidawa-Błońska.

Pytana była również o doniesienia "Wprostu". Tygodnik informował o tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest "testowana" przez Grzegorza Schetynę. Jeśli na jesieni uzyska dobry wynik w Warszawie, ma wystartować w wyborach prezydenckich. To ma zablokować powrót Donalda Tuska do Polski.

- Nie jestem testowana - odparła posłanka PO-KO. - Są różne komentarze, ale jesteśmy skupieni na najważniejszych wyborach - dodała.

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

Jarosław Kaczyński kontra Małgorzata Kidawa-Błońska. Będzie debata?

W rozmowie pojawiły się również wyborcze obietnice Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi m.in. o podwyższenie płacy minimalnej. Jak podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska, nie popiera tych pomysłów, ale przyznała, że płaca minimalna powinna być wyższa.

- Wszystkie rozwiązania, które proponujemy dotyczą tego, by gospodarka była pro-rozwojowa. Praca jest wartością. Ludzie muszą czuć, że dzięki temu, że pracują, ich życie jest lepsze - mówiła na antenie Polsat News. - Jeżeli obniżamy podatki i ZUS dla małych przedsiębiorstw to zyskujemy. Nigdy nie było tak, że praca minimalna obciążała przedsiębiorców i to tych małych - dodała.

Slot

Padło również pytanie, czy jako kandydatka na premiera zamierza przystąpić do debaty z obecnym szefem rządu Mateuszem Morawieckim. - Czekam na debatę z "jedynką" z Warszawy. Chciałabym debatować z Jarosławem Kaczyńskim - przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska, podkreślając, że do tej pory była taka tradycja, że liderzy list wyborczych w danym okręgu debatowali ze sobą.

- Ja debat się nie boję, Grzegorz Schetyna również - zaznaczyła na koniec.

Przypomnijmy: zgodnie z zarządzeniem prezydenta, wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów do nowego parlamentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów