Trwa ładowanie...
d1w2q2r

Wybory parlamentarne 2019. Lewica pokazała szyld i zapewniła, że zbiera już podpisy

- Damy radę zebrać podpisy szybko, ale sąd musi dać nam na to szansę - apelowali liderzy partii lewicowych. Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że w dniu wpisania do rejestru przez sąd PKW zarejestruje komitet wyborczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Konferencja lewicy przed Sejmem, 15 sierpnia br.
Wybory parlamentarne 2019. Konferencja lewicy przed Sejmem, 15 sierpnia br. (PAP, Fot: PAP)
d1w2q2r

Na wspólnej konferencji wystąpili liderzy trzech ugrupowań - SLD, Razem i Wiosny. Ugrupowanie pokazało szyld, z jakim wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu.

- Znajdzie się na kartach wyborczych, ulotkach, plakatych, to nasz znak - mówił Adrian Zanberg. Lider Razem dodał, że reprezentacja posłów lewicowych jest przez wyborców pożądana i z pewnością znajdzie się w Sejmie nowej kadencji.

- Jest jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej. Dotrzymaliśmy słowa, które daliśmy wyborcom. Jesteśmy przekonani, że ta lista zawalczy o silną reprezentację. Idąc tu przechodnie zaczepiali nas i mówili, że czekali na to. Idziemy do przodu i podjęliśmy statutowe decyzje, które pozwalają nam na współpracę - podkreślał Zandberg.

d1w2q2r

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty zapewnił z kolei, że osiągnięte na lewicy porozumienie obowiązuje i nikt z niego się nie wycofuje.

– Jesteśmy razem, czy sąd działa powoli, czy wiatr wieje w oczy - mówił przed Sejmem. I zwrócił się z apelem do sądu o zmianę nazwy swego ugrupowania, która to zmiana pozwoli na zarejestrowanie Komitetu Wyborczego Lewica.

- Proszę, żeby to nie trwało 5 miesięcy. To nie jest taki problem, a prosty wpis do rejestru trwa dwa tygodnie. Jeśli sąd nie zdąży wpisać jednego słowa "Lewica", szyld zostanie zmieniony na "Sojusz Lewicy Demokratycznej" - stwierdził szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Lider Razem Adrian Zandberg zapewnił, że 2/3 jego ugrupowania jest za takim rozwiązaniem.

d1w2q2r

Krzysztof Gawkowski z Wiosny podkreślił, że politycy lewicy zbierają już podpisy wsparcia w 41 okręgach.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d1w2q2r

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1w2q2r

d1w2q2r
d1w2q2r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów