Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Józef Pinior zamierza startować do Senatu

- Te wybory są fundamentalne dla polskiej demokracji i muszą wziąć w nich udział najlepsi - stwierdza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Józef Pinior. I zapowiada walkę o senatorski mandat na jesieni. Utrudnić może mu to toczący się przed wrocławskim sądem proces.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Józef Pinior zamierza startować do Senatu
Źródło: East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
dbhr75s

Przypomnijmy: były senator PO jest oskarżony o oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości co najmniej 40 tys. zł. Do popełnienia tego przestępstwa miało dojść w 2015 r. O współudział został też oskarżony asystent Piniora. Od początku procesu polityk nie przyznaje się do winy. Więcej o sprawie pisaliśmy TU.

Teraz Józef Pinior zapowiada walkę o demokrację na jesieni. - Tam nie idzie się po etat i pieniądze, żeby spokojnie przez cztery lata spłacać kredyt. Tam idzie się walczyć w obronie demokracji, ryzykując własnym majątkiem i sprawami prywatnymi. Tam się idzie również po to, by w pewnym momencie – jeżeli po raz kolejny wygrałby PiS – wezwać do przedterminowych wyborów - zapowiada były PRL-owski opozycjonista.

Wybory parlamentarne 2019. Bratobójcza walka?

Józef Pinior planuje startować z okręgu nr 7 obejmujący część Wrocławia. Nadal nie wiadomo z jakiego ugrupowania ma walczyć o mandat. Wiadomo natomiast z kim może zmierzyć się były deputowany z PO. Małżeństwo Zdrojewskich zapowiedziało w niedzielę walkę o senatorskie mandat. Z okręgu do którego przymierza się Pinior, ma wystartować Barbara Zdrojewska (senator). Z kolei były minister kultury Bogdan Zdrojewski z sąsiadującego obwodu nr 8.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Wszyscy kandydaci liczą na szerokie poparcie demokratycznej opozycji, w tym także Koalicji Obywatelskiej. Pinior, który w przeszłości był senatorem PO, także. Jest sposób, by wyłonić najlepszego kandydata. Trzeba zorganizować prawybory - proponuje Pinior.

dbhr75s

Póki co Koalicja Obywatelska nie ustosunkowała się do pomysłu byłego opozycjonisty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

dbhr75s

Podziel się opinią

Share
dbhr75s
dbhr75s
Więcej tematów