Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Wałęsa dostanie "dwójkę" w Gdańsku?

Kolejna zmiana na listach Koalicji Obywatelskiej, tym razem na Pomorzu. Jarosław Wałęsa ma otrzymać drugie miejsce na gdańskiej liście ugrupowania do Sejmu. Potwierdził to rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Wałęsa dostanie "dwójkę" w Gdańsku?
Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d478sv1

- Lider PO Grzegorz Schetyna rekomenduje Zarządowi Krajowemu PO, by Jarosław Wałęsa, były poseł i europoseł PO kandydował do Sejmu z miejsca drugiego listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w Gdańsku - poinformował w niedzielę rzecznik PO Jan Grabiec.

Podczas zeszłotygodniowej prezentacji list KO próżno było szukać nazwiska Wałęsy. Na czele gdańskiej listy znalazł się szef klubu parlamentarnego PO-KO Sławomir Neumann (szef pomorskich struktur), a za nim Agnieszka Pomaska oraz brat zmarłego prezydenta Gdańska - Piotr Adamowicz (dziennikarz).

Zaraz potem rozpoczęły się spekulacje. W mediach pojawiały się informacje, że sam Wałęsa miałby być zainteresowany startem do Senatu. Tygodnik Wprost" pisał, że syn byłego przywódcy "Solidarności" miał nie przyjąć "trójki" na liście KO do Sejmu.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Jednak w ostatnich dnia miało dojść do rozmów przedstawicieli PO z synem byłego prezydenta - poinformował Polsat News. Miano wtedy uzgodnić, że syn Lecha Wałęsy otrzyma drugie miejsce na pomorskiej liście KO do Sejmu.

d478sv1

Sam Jarosław Wałęsa odniósł się do deklaracji przedstawicieli PO z "satysfakcją. Zastrzegł jednak, że ostateczne decyzje podejmie zarząd Platformy i że czeka na jego decyzję.

Wybory parlamentarne 2019. Zmiany na listach Koalicji

To już nie pierwsza zmiana na listach formacji Grzegorza Schetyny. Pod koniec lipca lider PO dokonał zmian w Toruniu. Według wstępnej propozycji Iwona Hartwich (mama niepełnosprawnego Jakuba, która protestowała w Sejmie) miała otrzymać "siódemkę". Ta stwierdziła, że została oszukana przez lidera PO i rezygnuje ze startu w wyborach.

Schetyna ostatecznie zmienił zdanie i po rozmowie z Hartwich "o sytuacji toruńskiej" wydał oświadczenie. - Będę rekomendował, by Iwona Hartwich kandydowała z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu - stwierdził w rozmowie z PAP lider PO.

- Zaproponowałem Państwowej Komisji Wyborczej możliwie jak najszybszy termin wyborów parlamentarnych, 13 października - zadeklarował na antenie Polsat News prezydent Andrzej Duda.

- W poniedziałek na popołudniowym posiedzeniu PKW zajmie się opiniowaniem projektu postanowienia prezydenta w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu i Senatu; we wtorek opinia trafi do Kancelarii Prezydenta - poinformowała w piątek szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d478sv1

Podziel się opinią

Share
d478sv1
d478sv1
Więcej tematów