ycipk-1d0ypr

Wybory parlamentarne. Iwona Hartwich wystartuje z list KO

Wybory parlamentarne 2019. - Będę rekomendował, by Iwona Hartwich kandydowała z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu - poinformował Grzegorz Schetyna z PO w rozmowie z PAP. Te doniesienia potwierdził sama zainteresowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Hartwich i jej syn Jakub
Iwona Hartwich i jej syn Jakub (Agencja Gazeta)
ycipk-1d0ypr

Lider Platformy Obywatelskiej powiedział, że jest już po rozmowie z Iwoną Hartwich "o sytuacji na liście toruńskiej". Teraz potwierdziła to swoim oświadczeniem sama zainteresowana.

"Informuję,że w wyborach do Sejmu kandyduję z listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu toruńsko-włocławsko-grudziądzkiego z miejsca 3" - napisała Iwona Hartwich na Facebooku.

Wcześniej Hartwich wydała oświadczenie w mediach społecznościowych, gdzie napisała, że że "nie będzie kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej".

ycipk-1d0ypr

Zobacz także: Czarzasty bezlitosny dla Schetyny: lord destruktor

"Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3, na które się zgodziłam. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7" - czytamy w poście.

ycipk-1d0ypr

- Jeszcze w lipcu pytałam, czy nic się nie zmieniło. Dostałam odpowiedź, cytuję: "Tylko miesiąc z czerwca na lipiec". Czuję się oszukana - powiedziała Wirtualnej Polsce Iwona Hartwich.

Tomasz Lenz - "jedynka" na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej z okręgu toruńsko-włocławsko-grudziądzkiego - odpiera zarzuty Iwony Hartwich. Polityk PO w rozmowie z Wirtualną Polską podkreśla, że Hartwich nie została przesunięta na liście.

- W pierwszej piątce musi być miejsce dla Grudziądza i Włocławka, otrzymali je poseł Tomasz Szymański i była posłanka Domicela Kopaczewska. Muszą być też minimum dwie panie, w tym na piątym miejscu samorządowiec - jest więc Barbara Zalewska, zgłoszona przez ZNP - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Tomasz Lenz.

ycipk-1d0ypr

- Iwona twierdzi, że miała obiecaną trójkę, a może bardziej jej chciała? Nie komentuję tego, bo się znamy i ją szanuję. Jednak dziwię się jej, bo w tym okręgu jest dla nas sześć mandatów. Nic, tylko robić kampanię. Ale jak ktoś myśli tylko o sobie, a nie o odsunięciu PiS od władzy, to szkoda - dodał Lenz.

Wybory parlamentarne 2019. Koalicja Obywatelska przedstawia "jedynki"

We wtorek Grzegorz Schetyna podał "jedynki" list Koalicji Obywatelskiej. -To sprawdzona koalicja i sprawdzone relacje - powiedział przewodniczący PO po spotkaniu zarządu partii.

ycipk-1d0ypr

Grzegorz Schetyna ma być "jedynką" bloku PO-KO w Warszawie, gdzie zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim. W Katowicach listę prowadzić ma wiceprzewodniczący PO Borys Budka, który walczyć będzie tam z premierem Mateuszem Morawieckim. W Krakowie z Małgorzatą Wassermann powalczy prof. Paweł Kowal, a w Łodzi czeka nas starcie wicepremier Piotr Gliński kontra dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1d0ypr

ycipk-1d0ypr
ycipk-1d0ypr