Trwa ładowanie...
dtgsng4

Wybory parlamentarne 2019. Głosowaliśmy nie tylko w Polsce. Rekordowa kolejka do urny w Barcelonie

W wyborach parlamentarnych 2019 oddawaliśmy głosy nie tylko w Polsce. We Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii - Polacy mieszkający za granicą i turyści z Polski ustawiali się w kolejkach, by oddać głos w wyborach parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2019. Polacy, którzy chcieli głosować w Barcelonie utknęli w wielogodzinnej kolejce
Wybory 2019. Polacy, którzy chcieli głosować w Barcelonie utknęli w wielogodzinnej kolejce (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dtgsng4

Rekordowa kolejka do urny ustawiła się między innymi w polskim Konsulacie Generalnym w Barcelonie. Z relacji świadków wynika, że trzeba było odczekać nawet trzy - cztery godziny, by oddać głos.

Skąd takie tłumy? Okazuje się, że w tym roku w Hiszpanii zarejestrowało się blisko 9 tysięcy Polaków, którzy zamierzali głosować w wyborach do Sejmu i Senatu.

dtgsng4

Zobacz także: Wybory parlamentarne 2019. Najwyższa frekwencja od 30 lat

Ambasador RP w Hiszpanii Marzenna Adamczyk wskazała, że w porównaniu z wyborami z 2015 roku na terenie Hiszpanii głosuje w niedzielę kilka razy więcej Polaków.

Zobacz też: Internetowe komentarze po sondażu exit poll IPSOS

13 października wyborcy udali się do urn, aby wybrać 100 senatorów i 460 posłów, którzy będą sprawować władzę w naszym imieniu przez najbliższe 4 lata.

dtgsng4

Zobacz także: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Sondaż exit poll IPSOS

Jak wynika z sondażowych wyników wybory wygrało PiS z wynikiem 43,6 . Na drugim miejscu z wynikiem 27,4 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Na miejsce w Sejmie może liczyć również Lewica, Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) i Konfederacja.

Źródło: tvn24.pl

dtgsng4

Podziel się opinią

Share

dtgsng4

dtgsng4
Więcej tematów