ycipk-2ihm77

Wybory parlamentarne 2019. Agrounia zarejestrowała partię Zgoda

Kolejne ugrupowanie dołączą do polskiej sceny politycznej. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak w czwartek zarejestrował własną partię. - Zgoda jest partią centrową, nie prawicową, chociaż ma też postulaty prawicowe - przyznał w rozmowie z polsatnews.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Kołodziejczak - lider Agrounii
Michał Kołodziejczak - lider Agrounii (East News, Fot: Jan Bielecki)
ycipk-2ihm77

Kołodziejczak zapowiadał powstanie partii jeszcze w czerwcu. Wtedy mówił, że nazywać się będzie Prawda. - Prawda to był projekt realizowany do dnia dzisiejszego. Partia nazywa się Zgoda - dodał w rozmowie z portalem.

Według lidera nowej formacji, ugrupowanie jest w stanie wystartować samodzielnie w nadchodzących wyborach parlamentarnych - Jesteśmy przekonani, że spokojnie zbierzemy podpisy, by wystartować w całej Polsce - stwierdził Kołodziejczak. Najważniejsze założenia programowe mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu.

Do nowo powstałej partii dołączyć mają znane nazwiska, które według Kołodziejczaka "są w polityce od jakiegoś czasu i nie cieszą się złą sławą". W działalność Zgody mają się także zaangażować inni działacze Agrounii.

ycipk-2ihm77

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Kim jest Kołodziejczak?

ycipk-2ihm77

Michał Kołodziejczak jest liderem Agrounii. Rolniczy ruch zasłynął spektakularnymi protestami w stolicy. W ten sposób próbowano wyrazić niezadowolenie z dotychczasowej polityki rządu w sferze rolnictwa.

Pierwszym etapem protestów było zablokowanie autostrady A2 w połowie grudnia zeszłego roku. Protestujący pojawili się także na drodze S8 w kierunku Wrocławia. Pod koniec stycznia Agrounia zdecydowała się na jeszcze większego strajku, co skutkowało zablokowaniem dziesiątek dróg w całym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2ihm77

Źródło: Polsat News

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ihm77

ycipk-2ihm77
ycipk-2ihm77