Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. SLD z nowym spotem

- Ja sam negocjowałem członkostwo Polski w Unii Europejskiej - mówił w sierpniu premier Mateusz Morawiecki. Teraz politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpowiadają szefowi rządu w najnowszym spocie.

Share
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. SLD z nowym spotem
Źródło: Youtube.com, Fot: 300polityka,Sojusz Lewicy Demokratcznej
d1smzy9

Nagranie udostępnił na YouTube portal 300polityka. W spocie wyborczym SLD (w ramach Koalicji Europejskiej) występują byli politycy oraz kandydaci Sojuszu w majowych eurowyborach. Wszyscy nawiązują do słów premiera Mateusza Morawieckiego o negocjowaniu członkostwa w UE.

Leszek Miller podczas jazdy samochodem przysłuchuje się słowom Morawieckiego. Nagle dzwoni do niego Marek Belka. "Leszek, czy ty słyszałeś, co ja słyszałem? To wszystko skończy się odebraniem dopłat i funduszy" - stwierdza były premier. "Mógłby chociaż poczekać aż umrę" - odpowiada humorystycznie "Żelazny Kanclerz".

d1smzy9

Miller odbiera także rozmowę od Małgorzaty Sekuły -Szmajdzińskiej. Kandydatka Sojuszu stwierdza, że "nie możemy tego wszystkiego tak zostawić". Do wszystkich wymienionych polityków Sojuszu SMS pisze Włodzimierz Czarzasty. "Jesteście potrzebni" - brzmi treść wysłanej wiadomości.

Zobacz także: Balcerowicz o Morawieckim: to, co robi, jest haniebne

Szef Sojuszu w finałowej scenie rozmawia z Aleksandrem Kwaśniewskim. "To fajnie Olek, że oni wszyscy kandydują do Europarlamentu!" - mówi szef SLD. "Pewnie Włodek, że fajnie. Jeśli nie oni to kto? Przecież są najlepsi" - odpowiada były prezydent.

"Łączy nas Koalicja Europejska"

"Jest nas wielu, głosuj na nas" - deklarują uczestnicy najnowszego spotu Koalicji Europejskiej. Przedstawiają się po kolei jako: "konserwatysta, informatyczka, zielony, instruktor żeglarstwa, liberał, student, przedsiębiorca, socjalista".

"Chcemy dobrych relacji z Unią, demokracji i praworządności, godziwego wynagrodzenia, walki ze smogiem i czystego powietrza, skutecznej walki z nowotworami" - wyliczają w spocie kolejne osoby. Wszyscy podkreślają, że pomimo róznych śwatopoglądów czy zawodów, łączy ich "Europa, Polska, Koalicja Europejska".

d1smzy9

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 51 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 751 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: 300polityka

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

d1smzy9

Podziel się opinią

Share
d1smzy9
d1smzy9
Więcej tematów