Qaqwqwrqw

Wybory do europarlamentu 2019. Schetyna zachwala swoją kandydatkę, w tle zalane tereny

Jeszcze w czwartek Grzegorz Schetyna krytykował polityków PiS za wzmożoną obecność na terenach dotkniętych powodzią i podtopieniami. Dzień później sam się tam pojawił, razem z Rafałem Trzaskowskim. I postanowił zrobić kampanię na dramatycznym tle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna zachęcał do głosowania na poseł Joannę Frydrych
Grzegorz Schetyna zachęcał do głosowania na poseł Joannę Frydrych (twitter.com)
Qaqwqwrqw

- Teraz okazało się, widzieliście to, teraz wszyscy walczą z powodzią. Kto bardziej jest zaangażowany w kandydowanie tym bardziej walczy, szczególnie jeżeli jest w PiS, to jeszcze przebiera się. To po prostu jest polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - powiedział w czwartek podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie lider PO Grzegorz Schetyna.

Politykowi nie spodobało się, że członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego przyjechali do osób, których domy zostały zalane przez wodę.

Qaqwqwrqw

Ale w piątek najwyraźniej zmienił zdanie na ten temat, bo sam pojawił się na południu Polski. "Jesteśmy z mieszkańcami miejsc dotkniętych powodzią. Samorządy, które zmagają się z jej skutkami, mogą liczyć na nasze pełne wsparcie i solidarność. Tak jak po nawałnicach, nie zostawimy nikogo bez pomocy" - napisał na Twitterze przewodniczący PO.

Zobacz także: Saryusz-Wolski o Tusku: skandaliczne zachowanie

Qaqwqwrqw

Niektórzy dziwili się, co robił w tym samym miejscu Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy, jak i sam Schetyna, nagrali na tle zagrożonych terenów zachęty do głosowania na startującą z Podkarpacia Joannę Frydrych.

"Nie wierzę. Pojechali na wały, gdzie ludzie tracą dorobek życia, aby porobić sobie spoty wyborcze. Co za wstyd" - skomentował tę sytuację na Twitterze Patryk Jaki. "Zwariowali zupełnie" - podsumowała Beata Mazurek.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw