Qaqwqwrqw

Wybory do Europarlamentu 2019. PiS ucieka KE na ostatniej prostej

PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nad Koalicją Europejską ma 3,7 pkt. proc. przewagi. Między Wiosną a Konfederacją trwa walka o miejsce na podium, a Kukiz'15 próbuje przeskoczyć próg wyborczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Europarlamentu
PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Europarlamentu (East News, Fot: Wojciech Stróżyk)
Qaqwqwrqw

Do urn zamierza pójść prawie 53 proc. wyborców. Taki obrót spraw sprzyja największym graczom, których w wyborach do Europarlmentu może dzielić ostatecznie jeden lub dwa mandaty. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosować zamierza 38,7 proc. badanych. Z kolei Koalicję Europejską popiera 35 proc. respondentów - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Ciekawie wygląda pojedynek za plecami czołowej dwójki. Walkę o trzecie miejsce wygrywa na ten moment Wiosna Roberta Biedronia z 6,3 proc. poparciem. Konfederację wyprzedza minimalnie. Na sojusz Korwin-Mikkego, Brauna, Liroya i Narodowców głos zamierza oddać 6 proc. wyborców. Na granicy progu wyborczego balansuje Kukiz'15, który może liczyć na poparcie 4,9 proc. wyborców.

Qaqwqwrqw

Kłopot ma Lewica Razem, na którą chęci zagłosowania nie zadeklarował żaden badany, więc jej poparcie balansuje na granicy błędu statystycznego. Aż 9 proc. nie zdecydowało jeszcze na kogo zagłosuje. Sondaż przeprowadzono 21 maja, na reprezentatywnej grupie 1100 osób. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, w najbliższą niedzielę.

WP.PL
Podziel się

Zobacz także: „Wyborczy grill”. „PiS i Kościół zlekceważyli film Sekielskiego”

Qaqwqwrqw

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw