ycipk-2qscc5

Sondaż prezydencki. Duda ze sporą przewagą nad Tuskiem

Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej", Andrzej Duda jest wyraźnym liderem wyścigu po fotel prezydencki. Kilkanaście pkt proc. za nim plasuje się Donald Tusk. Pozostali kandydaci pozostają daleko w tyle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda wyraźnie prowadzi w sondażu
Andrzej Duda wyraźnie prowadzi w sondażu (East News)
ycipk-2qscc5

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, Andrzej Duda mógłby liczyć na 41 proc. poparcia. Donald Tusk zdobyłby natomiast 27 proc. głosów. Barierę 10 proc. przekroczyłby również Robert Biedroń (11 proc.).

Na kolejnych miejscach plasują się Paweł Kukiz (7 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6 proc.), Janusz Korwin-Mikke (5 proc.) i Adrian Zandberg (1 proc.). 2 proc. badanych nie wie na kogo odda swój głos w wyborach prezydenckich.

ycipk-2qscc5
WP.PL
Podziel się

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów, Duda utrzymałby bezpieczną przewagę nad Tuskiem. Kandydat PiS uzyskałby w niej 55 proc. głosów, a przewodniczący Rady Europejskiej 44 proc.

Kantar zapytał Polaków również o to, czy powrót Tuska do polskiej polityki wpłynąłby na szanse opozycji w wyborach parlamentarnych. 36 proc. badanych uważa, że nie uległyby one zmianie. 35 proc. respondentów twierdzi, że zwiększyłby szanse opozycji na zdobycie władzy. 17 proc. jest przeciwnego zdania, a wyrobionej opinii w tej kwestii nie ma 8 proc. biorących udział w badaniu.

ycipk-2qscc5

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Zobacz także: Ziobro ostrzega przed Tuskiem: nie ufam mu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2qscc5
Polub WP Wiadomości
ycipk-2qscc5
ycipk-2qscc5