Trwa ładowanie...

Andrzej Duda wysłał list do prezydenta Izraela. Chodzi o atak na ambasadora RP

Prezydent Polski w liście do Reuwena Riwlina odniósł się do ataku na Marka Magierowskiego. "Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego narodu. Takie zachowanie jest niedopuszczalne" - napisał Andrzej Duda.
Share
Andrzej Duda wysłał list do prezydenta Izraela w związku z atakiem na ambasadora RP Marka Magierowskiego
Andrzej Duda wysłał list do prezydenta Izraela w związku z atakiem na ambasadora RP Marka MagierowskiegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1w6a2j

Marek Magierowski został zaatakowany we wtorek w Tel Awiwie. Do ambasadora RP podszedł mężczyzna, który zaczął na niego krzyczeć i go obrażać. Naruszył również nietykalność cielesną dyplomaty. Napastnika szybko namierzyła lokalna policja. Zdarzenie zostało potępione przez Izraelskie MSZ i Światowy Kongres Żydów. Mężczyzna przeprosił, ale dzień później i tak usłyszał zarzuty.

W związku z atakiem na Magierowskiego Andrzej Duda napisał list do prezydenta Izraela Reuwena Riwlina. "Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego państwa i narodu. Zachowania godzące w bezpieczeństwo cudzoziemskich dyplomatów są niedopuszczalne. Jeszcze bardziej bulwersują powody napaści. Takie postawy muszą być piętnowane, a wynikające z nich czyny surowe karane" - czytamy.

d1w6a2j

Prezydent Polski zaznaczył, że przejawy antysemityzmu w naszym kraju spotykają się z jego stanowczym sprzeciwem. "Doceniam pana zaangażowanie na rzecz budowania pozytywnych relacji między Polską i Izraelem w duchu wzajemnego szacunku. Liczę na to, że władze dołożą wszelkich starań, by rzetelnie wyjaśnić i sprawiedliwie ocenić niedawny incydent" - podsumował Duda.

Zobacz także: Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Źródło: prezydent.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w6a2j

Podziel się opinią

Share
d1w6a2j
d1w6a2j
Więcej tematów