Trwa ładowanie...
dic7cwu

Wybory do Europarlamentu 2019. Nietypowy remis w Działdowie

Do niecodziennej sytuacji doszło w Działdowie. Koalicja Europejska i PiS zdobyły tu taką samą liczbę głosów – po 2876. - Jesienią szykuje się interesująca dogrywka - skomentował sytuację burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Protas z KE otrzymał najwięcej głosów w Działdowie
Jacek Protas z KE otrzymał najwięcej głosów w Działdowie (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
dic7cwu

Frekwencja w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego jest zaskakująco wysoka. Do urn poszło 45,61 proc. obywateli.

- To pokazuje, że nasza demokracja się ugruntowuje, pokazuje też dojrzałość naszego społeczeństwa. Bardzo dziękuję Polakom za wielką odpowiedzialność, którą na siebie wzięli - cieszył się prezydent Andrzej Duda.

I choć mieszkańcy Działdowa zaniżyli ten wynik, to mogą pochwalić się doprowadzeniem do niecodziennej sytuacji wyborczej. Koalicja Europejska i PiS zdobyły w tym mieście taką samą liczbę głosów – po 2876. "Jesienią szykuje się interesująca dogrywka" - skomentował tę sytuację na Facebooku burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

   pkw.gov.pl
(pkw.gov.pl)

"Najlepsze wyniki w naszym mieście: Jacek Protas (KE - PO) - 1.212 głosów, Karski Karol Adam (PIS) - 1.158, Jurgel Krzysztof (PIS) - 963 i Pasławska Urszula Stefania (KE - PSL) - 776" - poinformował samorządowiec.

   WP.PL
(WP.PL)

Tak wyglądają wyniki głosowania z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce:

  • Konfederacja - 4,55 proc.
  • Wiosna - 6,04 proc.
  • KE - 38,3 proc.
  • PiS - 45,56 proc.
dic7cwu

Tu możecie śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia i informacje związane z wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dic7cwu

Podziel się opinią

Share
dic7cwu
dic7cwu
Więcej tematów