ycipk-19p20r

Wybory do europarlamentu 2019. Kontrowersyjna grafika PiS

To ostatni dzień kampanii wyborczej do europarlamentu. Sztaby prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie wyborców. Na profilu lokalnego oddziału PiS pojawiła się odważna grafika z blondynką bez stanika. Która była jednak chyba zbyt odważna, bo właśnie ją zdjęto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Politycy PiS jeżdżą po całym kraju i walczą o głosy
Politycy PiS jeżdżą po całym kraju i walczą o głosy (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
ycipk-19p20r

Mieszkańcy wsi to elektorat, który tradycyjnie był kojarzony z Polskim Stronnictwem Ludowym. Ale partia Jarosława Kaczyńskiego od dawna przekonuje, że prawdziwi rolnicy nie mają tam czego szukać.

I robi to z większą mocą, od kiedy politycy PSL-u weszli do Koalicji Europejskiej. - PiS jest partią polskiej wsi i jest z tego dumna - przekonywał podczas konwencji w Kadzidle prezes partii. Roztaczał też wizję dopłat do krów i pomocy w zorganizowaniu transportu ze wsi do miast.

Lokalny oddział Prawa i Sprawiedliwości w Miliczu postanowił wpisać się w tę retorykę. Na swoim profilu w mediach społecznościowych działacze zamieścili grafikę zachęcającą "polską wieś" do głosowania na listę nr 4.

ycipk-19p20r

Na zdjęciu, którego użyto, widać łąkę i bydło. Jednak największe wrażenie robi postać pierwszoplanowa - młoda kobieta o jasnych włosach zaplecionych w warkocz, która trzyma w ręku snop siana.

Dziewczyna nie ma na sobie stanika, a jedno z ramiączek jej bluzki zsuwa się po ramieniu. Obrazek zniknął już z konta lokalnego PiS.

Facebook.com
Podziel się
ycipk-19p20r

Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę. Komisje obwodowe będą czynne w całej Polsce od godz. 7 do 21.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-19p20r
ycipk-19p20r