Trwa ładowanie...

Wybory 2020. "Wróci podział, bieda i afery". Poczta Polska rozprowadza ulotki, które straszą Rafałem Trzaskowskim

Wybory 2020. Zdjęcie Rafała Trzaskowskiego, a nad nim wielki napis: "Uważaj!". Po drugiej stronie Andrzej Duda i zapewnienia o "godnym życiu polskich rodzin". Takie ulotki - jak informuje "Wyborcza" - Poczta Polska ma dostarczać do wyborców z listem poleconym. Poczta Polska komentuje: "Listonosz może dostarczyć ulotkę do rąk własnych".
Share
Wybory 2020. Poczta Polska rozprowadza ulotki, które straszą Rafałem Trzaskowskim
Wybory 2020. Poczta Polska rozprowadza ulotki, które straszą Rafałem Trzaskowskim
d7olyp6

Wielki napis: "Uważaj!". A pod nim zdjęcia Rafała Trzaskowskiego, Donalda Tuska, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Borysa Budki i Grzegorza Schetyny. Takie ulotki - jak informuje "Wyborcza" - Poczta Polska ma rozprowadzać z listem poleconym. Zdjęcie ulotki Wirtualna Polska dostała od czytelnika.

Wybory 2020. "Wróci bieda i afery. A kraj będzie podzielony na Polskę A i B"

Pod napisem "Uważaj" znajduje się treść, która mówi o tym, że "wraz z Trzaskowskim wrócą konflikty, kryzys, podział, bieda i afery".

d7olyp6

Ulotka straszy, że Trzaskowski "rozpęta polityczną wojnę". A weta "zablokują rozwój Polski i doprowadzą do kryzysu". Dla politycznych korzyści - według treści umieszczonej na ulotce - Trzaskowski "będzie blokował walkę z kryzysem gospodarczym, tak jak robi to Senat", a kraj zostanie podzielony na "Polskę A i B".

Ulotka przestrzega przed Trzaskowskim, bo za czasów, gdy był ministrem, "płaca minimalna była o 1000 zł niższa, a ponad 1,8 mln dzieci było zagrożonych ubóstwem". Ulotka ostrzega, że jeżeli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, "wróci seria afer".

Po drugiej stronie ulotki znajduje się zdjęcie Andrzeja Dudy. A pod nim wypunktowane "korzyści", które Polacy mogą osiągnąć, jeżeli wybiorą Dudę na prezydenta. To m.in. "Godne życie polskich rodzin i seniorów", "Praca dla Polaków", "Inwestycje w Polskę", "Bezpieczna i Niezależna Polska".

Na samym dole znajduje się napis, który mówi o tym, że ulotki to "Materiał Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Andrzeja Dudy". Wirtualna Polska zapytała Pocztę Polską o to, dlaczego ulotki straszące Rafałem Trzaskowskim dorzucane są do listów poleconych, zamiast trafiać do skrzynki pocztowej.

d7olyp6

Poczta Polska: "Za treść odpowiada zleceniodawca"

"Poczta Polska jest spółką, która doręcza ulotki wyborcze na podstawie umów z klientami. To usługa odpłatna, komercyjna, a zgodnie z jej regulaminem za treść ulotek odpowiada zleceniodawca. Przychody z tytułu świadczenia tej usługi są tajemnicą handlową" - odpisała nam rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Jak zaznacza Siwek, druki dystrybuowane są w sposób określony przez zleceniodawcę na wyznaczonym obszarze. "Ta forma korespondencji ma zastosowanie w reklamie, jest też wykorzystywana w akcjach edukacyjno-informacyjnych" - pisze Siwek. Takie usługi Poczta Polska świadczy firmom czy instytucjom, ale też komitetom wyborczym. Podczas wyborów prezydenckich Poczta Polska dostarczała druki różnych kandydatów na prezydenta, ale - jak zaznacza Siwek - ze względu na tajemnicę umów, nie może ujawnić ich nazwisk.

Poczta Polska: "Listonosz może doręczyć ulotkę do rąk własnych"

Justyna Siwek podkreśla, że druki doręczane są przez listonoszy - zgodnie z regulaminem usługi - głównie do skrzynek odbiorczych. Ale "listonosz może także doręczyć ulotkę do rąk własnych przy okazji dostarczania innej przesyłki".

d7olyp6

- Żadne ulotki nie są dostarczane w listach poleconych i nie są umieszczane w środku koperty - mówi Wirtualnej Polsce wicerzecznik PiS Radosław Fogielmówi Wirtualnej Polsce wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7olyp6

Podziel się opinią

Share
d7olyp6
d7olyp6
Więcej tematów