Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz do Rafała Trzaskowskiego. "Chodź na solo"

Kandydat PSL w wyborach prezydenckich 2020 wezwał swoich rywali do debaty telewizyjnej. Na spotkaniu w Augustowie zwrócił się szczególnie do Rafała Trzaskowskiego. - Chodź ze mną pogadać o Polsce - wezwał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz do Rafała Trzaskowskiego. "Chodź na solo"
Źródło: PAP
d11hivu

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził w czwartek w ramach kampanii wyborczej Trębki Nowe, Augustów i Ełk. Polityk na Podlasiu zachęcił wszystkich swoich rywali do wzięcia udziału w kilku debatach na różnych antenach telewizyjnych. Tłumaczył, że Polacy powinni poznać wizję kandydatur i ich pomysły na kraj. Tematem mają być problemy polskich pracowników, przedsiębiorców czy rolników.

Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz z apelem do Rafała Trzaskowskiego

Podczas wystąpienia Kosiniak-Kamysz zwrócił się przede wszystkich do swojego rywala z KO. - Powiem wprost, no znamy się po imieniu: Rafał chodź na solo. Chodź ze mną pogadać o Polsce. Przyjedźmy tutaj, porozmawiajmy jak pomóc pani Bożenie, pani Halinie, panu Stefanowi, którzy prowadzą firmy, którzy są pracownikami, seniorom, co zrobić, żebyśmy wprowadzili jak najszybciej emeryturę bez podatku - mówił.

d11hivu

Przeczytaj również: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-wladyslaw-kosiniak-kamysz-ujawnia-plan-dla-polski-6516052914960001a" target="_blank">Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz ujawnia "Plan dla Polski"</a>

- Nie obawiaj się dyskusji ze mną. Nie obawiaj się debaty. Dołączyłeś trochę później, mniej spotkań miałeś, rozumiem to wszystko, że może nieprzygotowanie. Ja ciebie zapraszam, będzie dobrze, porozmawiamy o Polsce, na pewno coś dobrego z tego wyjdzie - mówił polityk PSL. Kosiniak-Kamysz w Trębkach Nowych mówił, że PiS i PO "okładają się od lat maczugami nienawiści". - Musimy powiedzieć stop - przekonywał.

Wybory 2020. Kandydat PSL narzeka na język w polityce

Z kolei w Ełku kandydat w wyborach prezydenckich 2020 narzekał na język, którym posługują się parlamentarzyści i domagał się zmiany sposobu komunikacji. - Nie zgadzam się na "zdradzieckie mordy", "chamską hołotę" czy "dorzynanie watahy". Nie skończą z tym kandydaci dwóch zwalczających się partii, które żywią się tym konfliktem - uważa. Szef PSL podkreślił, że "nie chcę wznosić murów podziałów, ale budować mosty porozumienia".

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Debatę prezydencką w TVP możesz obejrzeć we środę 17.06 o godzinie 21:00 w WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11hivu

Podziel się opinią

Share
d11hivu
d11hivu
Więcej tematów