Trwa ładowanie...

Wybory 2020. "To wybór nadziei". Kwaśniewski i Komorowski popierają Trzaskowskiego

Wybory 2020. Dwóch byłych prezydentów - Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski - ogłosiło na wspólnej konferencji, że w II turze wyborów, będą popierać Rafała Trzaskowskiego. - Ten wybór jest wyborem nadziei na to, że Polska zmieni się, że Polska nie będzie taka, jak obserwowaliśmy przez ostatnie pięć lat - mówił Kwaśniewski.

Wybory 2020. "To wybór nadziei". Kwaśniewski i Komorowski popierają TrzaskowskiegoŹródło: PAP
d214bpy
d214bpy

- Każdy z nas jakąś Polskę nosi w sercu. I mamy świadomość, że jest wielu Polaków różnie myślących i różnie kochających ojczyznę. Ale są takie momenty, kiedy trzeba bardziej szukać tego, co nas łączy, niż tego, co nas dzieli - mówił Komorowski.

I podkreślił, że z Aleksandrem Kwaśniewskim mają "świadomość, że nigdy nie było i nie będzie kandydata, który by zadowolił ludzi o bardzo zróżnicowanych poglądach".

Wybory 2020. "Będziemy głosować na Rafała Trzaskowskiego"

- Pogląd na polską demokrację, na miejsce Polski w świecie zachodnim, na wolność obywateli i wolność podejmowania wyzwań gospodarczych, powinny skłonić wszystkich do tego, żeby pomimo różnic, zagłosować na tego, który stwarza większą gwarancję, że będzie respektował te wszystkie sprawy, które w przypadku pewnie nas, były niesłychanie ważne w naszej prezydenturze - mówił Kwaśniewski.

d214bpy

Komorowski zadeklarował, że zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego i "wszystkich do tego zachęca".

- Będę głosował na Rafała Trzaskowskiego i proszę o to tych, którzy sympatyzują ze mną, tych którzy na mnie głosowali. Mówię to szczególnie do ludzi lewicy - oświadczył Kwaśniewski. I zaznaczył, że ten wybór będzie lepszy dla Polski, która będzie miała szansę się zmienić.

"Wetem zahamuje to, co jest zagrożeniem dla demokracji"

Kwaśniewski stwierdził, że prezydent Andrzej Duda "zgadzał się na niedorzeczne eksperymenty poprzedniego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza". - Wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie miał wiele dobrych pomysłów i wystąpi z inicjatywami ustawodawczymi, i wiem, że swoim wetem zahamuje to, co będzie zagrażało polskiej demokracji, wolnościom obywateli - mówił Kwaśniewski.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d214bpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214bpy
Więcej tematów