Trwa ładowanie...
d2kffe0

Wybory 2020. Nowy spot Rafała Trzaskowskiego w prezydenckim formacie. "Wierzę w Polskę, która jest dla wszystkich"

Wirtualna Polska jako pierwsza publikuje nowy spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Wystąpili w nim wyborcy kandydata na prezydenta, reprezentujący różne grupy społeczne i zawodowe. Kandydat Koalicji Obywatelskiej rozpoczyna nowy etap kampanii, którego jednym z elementów jest wezwanie Andrzeja Dudy do wzięcia udziału w debacie organizowanej m.in. przez Wirtualną Polskę. Trzaskowski Dudę nazywa... "cykorem".
Share
Wybory prezydenckie. Rafał Trzaskowski w nowym spocie
Wybory prezydenckie. Rafał Trzaskowski w nowym spocieŹródło: WP
d2kffe0

"Bardzo często pytają mnie, co jest dla mnie ważne, w co wierzę. Wierzę w Polskę, która jest jedna dla wszystkich. Wierzę w Polskę równych szans. W Polskę wolną od kłamstwa. Wierzę w Polskę, w której nie ma lepszych i gorszych, nie ma równych i równiejszych. Gdzie silniejsi pomagają słabszym. Wierzę w Polskę, gdzie otwarta dłoń wygrywa z zaciśniętą pięścią" - mówi Rafał Trzaskowski w nowym, prawie dwuminutowym spocie, który w skróconej wersji ma być emitowany w największych stacjach telewizyjnych. Wirtualna Polska publikuje go premierowo.

Spot można obejrzeć tutaj:

Razem z politykiem, fragmenty przemówienia z wrocławskiego rynku, gdzie zgromadziły się tysiące ludzi (to był jak dotąd największy sukces frekwencyjny Trzaskowskiego w tej kampanii), powtarzają zwykli obywatele i zadeklarowani wyborcy kandydata na prezydenta, którzy zgodzili się wziąć udział w klipie.

d2kffe0

"Wierzę w Polskę w Unii Europejskiej, która szuka partnerów, a nie wrogów. Zbudujemy Polskę uczciwą, wolną od podziałów. Najwyższy czas zmienić Polskę i zmienimy to razem. Wygramy!" - mówi Trzaskowski w spocie. Dalej jego wyborcy - seniorzy, młodzi, przedstawiciele nauczycieli, mniejszości etnicznych, osoby z niepełnosprawnościami - przyznają, dlaczego popierają kandydata KO.

Wybory prezydenckie 2020. Nowy etap kampanii Rafała Trzaskowskiego

Rozmówcy Wirtualnej Polski ze sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej podkreślają, że Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu wyników w niedzielę wieczorem rozpoczął nowy etap kampanii prezydenckiej.

Polityk PO skupia się teraz na objeździe mniejszych miast i miasteczek, rezygnując z otwartych, wielkich wieców wyborczych w metropoliach. Jego sztab stawia także na nową odsłonę kampanii outdoorowej z nowymi billboardami, które od poniedziałku są rozwieszane w całym kraju.

  WP
Źródło: WP

Wybory prezydenckie 2020. Duda nie chce debaty, Trzaskowski wzywa do rozmowy

Rafał Trzaskowski politycznie "rozgrywa" także kwestię prezydenckiej debaty, którą zamierzają zorganizować wspólnie Wirtualna Polska, Onet i TVN24. Kandydat KO wzywa Andrzeja Dudę, by wziął udział w tej debacie - póki co głowa państwa nie chce się zgodzić. Platforma Obywatelska nazywa to "tchórzostwem".

d2kffe0

Temat debaty zdominował kampanię prezydencką - zwłaszcza w mediach społecznościowych - i sztab Trzaskowskiego chce to wykorzystać.

- Mam nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda weźmie udział w tej debacie, dlatego, że dzisiaj przed nami jest tyle problemów do rozwiązania, że trzeba porozmawiać. Myślę, że każdy, kto kandyduje, aspiruje na urząd Prezydenta RP, musi podjąć to wyzwanie - mówił we wtorek Rafał Trzaskowski podczas wyborczego spotkania w Tczewie.

Szef PO Borys Budka dodał zaś: - Nie wyobrażam sobie, żeby Zwierzchnik Sił Zbrojnych, człowiek, który w czasach kryzysu, próby, ma wykazać się odwagą, aż tak tchórzył. Jeśli nie stanie do debaty, okaże się człowiekiem, który stchórzył na finiszu kampanii.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kffe0

Podziel się opinią

Share
d2kffe0
d2kffe0
Więcej tematów