Trwa ładowanie...
d2ckoyx

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski o włos wygrywa z Andrzejem Dudą

W jednym z ostatnich sondaży wyborczych Rafał Trzaskowski może liczyć na 47,4 proc. poparcia. Do takiego wyniku brakuje Andrzejowi Dudzie 1,7 p.p. Niezdecydowanych jest 6,9 proc. Biorąc pod uwagę osoby zdecydowane, również wygrywa kandydat KO, na którego chce głosować 50,9 proc. badanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski o włos wygrywa z Andrzejem Dudą
Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski o włos wygrywa z Andrzejem Dudą (Damian Lugowski / Forum)
d2ckoyx

Jeden z ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą został przeprowadzony przez IBRiS dla Onetu. Rafał Trzaskowski może w nim liczyć na 47,4 proc. poparcia. Na Andrzeja Dudę, chce głosować 45,7 proc. badanych. Sondaż obejmuje również osoby niezdecydowane. 6,9 proc. ankietowanych wciąż nie wie, na kogo odda swój głos.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski lepszy wśród zdecydowanych i niezdecydowanych

W drugiej wersji sondażu zostały uwzględnione tylko osoby zdecydowane. W takim wariancie kandydat Koalicji Obywatelskiej również może liczyć na zwycięstwo. Popiera go 50,9 proc. badanych. 49,1 proc. nie zapewni obecnie urzędującemu prezydentowi reelekcji. Spodziewana frekwencja wyniosłaby 66,2 proc.

d2ckoyx

Przeczytaj: Wybory 2020. Sondaże przed niedzielą pokazują, że walka będzie zacięta do końca

Trzaskowski ma również inne powody do zadowolenia. Wśród osób, które po raz pierwszy oddadzą swój głos w niedzielnych wyborach, popiera go 53 proc. osób. Dudę poparłoby jedynie 34 proc. badanych. Z badania wynika jednak, że to prezydent wygrał walkę o wyborców Krzysztofa Bosaka. Głowa państwa może liczyć na 59 proc. ankietowanych, a jego rywal na 24 proc. Sondaż został przeprowadzony 9 lipca metodą CATI na próbie 1100 osób.

Ostatnie sondaże przed ciszą wyborczą. Jeden dla Andrzej Dudy, drugi dla kandydata KO

Pozostałe badania nie wskazują jednoznacznego zwycięscy. Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" daje wygraną kandydatowi KO stosunkiem 45,3 proc. do 44,4 proc. głosów. Różnica jest niewielka i wynosi 0,9 p.p. Prezydent lepiej wypada z kolei w sondażu Pollster dla "SE". Głowę państwa popiera 50,72 proc. respondentów, a jego rywala 49,28 proc. Różnica wynosi więc 1,44 p.p.

d2ckoyx

Przeczytaj również: Wybory 2020. Co Polacy sądzą o roli pierwszej damy? Najnowszy sondaż

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o wynikach sondaży: Śpię spokojnie"

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ckoyx

Podziel się opinią

Share

d2ckoyx

d2ckoyx
Więcej tematów