Trwa ładowanie...

Wybory 2020. List Jadwigi Emilewicz do polityków Porozumienia. "Nowa formuła"

"Potrzebujemy sprawnej organizacji, jasnych procedur, decyzji podejmowanych na forum ciał statutowych" - napisała w liście do członków Porozumienia Jadwiga Emilewicz. Wicepremier nawiązała do ostatnich wydarzeń w Sejmie wokół sporu o wybory prezydenckie.
Share
Wybory 2020. List Jadwigi Emilewicz do polityków Porozumienia. "Nowa formuła"
Wybory 2020. List Jadwigi Emilewicz do polityków Porozumienia. "Nowa formuła"Źródło: PAP
d2rqtz2

"Ostatnie sześć tygodni to najbardziej burzliwy czas w historii naszego ugrupowania i naszej Ojczyzny w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, które od Was otrzymałam" - napisała Jadwiga Emilewicz w liście, do którego dotarł polsatnews.pl. Podkreśliła również znaczenie właściwej organizacji i procedur przy decyzjach, które podejmują ciała statutowe partii.

Emilewicz przypomniała, że podczas zakładania Porozumienia w 2013 roku, wszyscy założyciele byli "grupą przyjaciół, którzy razem chcieli zmieniać Polskę". Minister rozwoju i wceszefeowa rządu Zjednoczonej Prawicy stwierdziła także, że obecnie to "ogólnopolska formacja, która ma ogromny wpływ na bieg wydarzeń w kraju".

Zdaniem autorki listu, Porozumienie "potrzebuje nowej formuły". "Doceniając ogromną rolę Was wszystkich uważam, że to powinien być nasz wspólny cel, by Porozumienie wzrastało w swoich ideałach założycielskich. Tylko w ten sposób zbudujemy jeszcze silniejszą formację, która ukształtuje przyszłość polskiej prawicy" - napisała Emilewicz do członków swojej partii.

d2rqtz2

Zobacz też: Ich były proboszcz molestował dzieci. Mieszkańcy Chwaliszewa są w szoku

Jadwiga Emilewicz oceniła, że to dla jej ugrupowania "idealny czas, by na nowo zdefiniować cele i wypracować jako formacja własną wizję przyszłości".

"Wychodzimy z zakrętu i dodajemy gazu. Potrzebujemy nowej, atrakcyjnej dla młodego pokolenia opowieści o współczesnej Polsce" - dodała wicepremier.

d2rqtz2

Wybory 2020. Jadwiga Emilewicz: wsparcie dla prezydenta

Podkreśliła również, że ważna jest stabilność rządu. "Do kryzysu w tak wielu wymiarach nie możemy dorzucać kryzysu politycznego. Dzięki stabilnej większości sejmowej rząd od wielu tygodni skutecznie walczy z epidemią" - napisała do członków Porozumienia.

Zaapelowała też o wsparcie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. "Nowa ustawa wyborcza przyjęta w poniedziałek przez Sejm gwarantuje uczciwe wybory oraz pokój w naszych szeregach. Teraz cała nasza uwaga powinna skoncentrować się na wsparciu Prezydenta na finiszu jego kampanii" - dodała Emilewicz, której słowa cytuje również serwis 300polityka.pl.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqtz2

Podziel się opinią

Share
d2rqtz2
d2rqtz2
Więcej tematów