Trwa ładowanie...
d4609t4

Wybory 2020. Kontrola NIK ws. nieprzeprowadzonego głosowania. "Nie obawiamy się"

- Jesteśmy przekonani, że działania podjęto zgodnie z prawem - powiedział Piotr Mueller. Rzecznik rządu podkreślił, że PiS nie ma czego się obawiać w związku z kontrolą NIK dotyczącą nieprzeprowadzonych wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapewnia, że rząd nie boi się kontroli NIK
Wybory prezydenckie 2020. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapewnia, że rząd nie boi się kontroli NIK (PAP)
d4609t4

Najwyższa Izba Kontroli wszczyna kontrolę w sprawie majowych wyborów korespondencyjnych, które ostatecznie się nie odbyły. Rzecznik rządu w rozmowie z Radiem ZET zapewnił jednak, że decyzja premiera dotycząca druku kart wyborczych została podjęto na podstawie obowiązującej specustawy COVID-19.

- Jesteśmy przekonani, że działania podjęto zgodnie z prawem - powiedział. I zapewnił, że rząd "nie obawia się" efektów działań organu kierowanego przez Mariana Banasia. Mueller stwierdził też, że wszelkie "dywagacje" dotyczące ewentualnej rekonstrukcji rządu "są przedwczesne".

I zapewnił, że "żadne decyzje dotyczące zmian w rządzie nie zostały podjęte". Podkreślał, że "nie zna żadnych przesłanek, dla których mogliby czuć się zagrożeni" politycy Porozumienia. Stwierdził też, że PiS jest w "spójnej koalicji".

d4609t4

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Piotr Mueller zaprzeczał, by podjęto decyzję o masowych zwolnieniach w administracji publicznej. - Widzimy poprawiające się wskaźniki - zauważył. I dodał, że minister zdrowia nieustannie "cieszy się zaufaniem premiera Mateusza Morawieckiego".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4609t4

Podziel się opinią

Share
d4609t4
d4609t4
Więcej tematów