Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Decyzja sądu ws. pozwu komitetu Andrzeja Dudy ws. słów Rafała Trzaskowskiego. Jest reakcja

Wybory 2020. Jest odpowiedź komitetu wyborczego Andrzeja Dudy ws. decyzji sądu, który oddalił pozew wzywający Rafała Trzaskowskiego do sprostowania jego wypowiedzi. Sztabowcy prezydenta zapowiedzieli odwołanie od tej decyzji.
Share
Rafał Trzaskowski nie musi przepraszać. Komitet wyborczy Andrzeja Dudy reaguje na decyzję sądu
Rafał Trzaskowski nie musi przepraszać. Komitet wyborczy Andrzeja Dudy reaguje na decyzję sąduŹródło: PAP
d10j84a

Sąd Okręgowy w Warszawie nieprawomocnie oddalił pozew komitetu Andrzeja Dudy, który żądał od Rafała Trzaskowskiego sprostowania wypowiedzi o "milionie osób" tracących pracę.

- Oczywiście jesteśmy troszkę zaskoczeni, ale też nie do końca. Natomiast nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i w dniu jutrzejszym zostanie złożona apelacja do Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. tego orzeczenia - mówił na konferencji prasowej pełnomocnik wyborczy komitetu prezydenta Andrzeja Dudy, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski nie musi prostować wypowiedzi. Pozew komitetu Andrzeja Dudy oddalony

Pozew wyborczy dotyczył słów kandydat Koalicji Obywatelskiej, które padły 14 czerwca we Wrocławiu. - Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? - powiedział wówczas Rafał Trzaskowski.

Zobacz też: Tajne badania PiS. Reakcja sztabu Dudy na sondaż WP

Sztab Dudy chciał sprostowania o następującej treści: "Ja niżej podpisany Rafał Trzaskowski oświadczam, że podczas spotkania na Rynku we Wrocławiu z wyborcami, rozpowszechniłem nieprawdziwą informację, jakoby w ostatnim czasie w Polsce prawie milion osób straciło pracę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10j84a

Podziel się opinią

Share
d10j84a
d10j84a
Więcej tematów