Trwa ładowanie...
dm3g6f7

Wybory 2020. Członkini komisji próbowała wynieść karty. Interweniowała policja

Członkini jednej z komisji wyborczych w Krakowie próbowała wynieść karty do głosowania. Na terenie komisji musiała interweniować policja. - Mieliśmy zgłoszenie, że doszło do incydentu wyborczego - potwierdza nam Katarzyna Cisło z krakowskiej policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Incydent w komisji wyborczej w Krakowie
Wybory 2020. Incydent w komisji wyborczej w Krakowie (Getty Images)
dm3g6f7

W budynku komisji wyborczej na Nowej Hucie w Krakowie trwały przygotowania do drugiej tury wyborów. Wtedy, jak podaje Radio Kraków, członkini komisji odłożyła na bok nieopieczętowane karty. Następnie próbowała wynieść je z lokalu. Na miejsce został wezwany patrol policji.

- Policja była na miejscu i podjęła interwencję - przekazała WP Katarzyna Cisło z krakowskiej policji.

Radio Kraków informuje dalej, że członkini komisji została upomniana. Teraz sprawę wyjaśnia policja i komisarz wyborczy, ale dalsze szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo, że karty zostały zabezpieczone, a incydent nie wpłynie na przebieg głosowania.

dm3g6f7

Poza tym incydentem policja odnotowała w całej Polsce 47 przypadków łamania ciszy wyborczej. Większość z nich dotyczy zrywania plakatów i umieszczania na nich obraźliwych wpisów.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny

dm3g6f7

Podziel się opinią

Share

dm3g6f7

dm3g6f7
Więcej tematów