Trwa ładowanie...
dqcsbm0

Policja: 47 przypadków łamania ciszy wyborczej

Dotąd w całym kraju zanotowaliśmy 47 przypadków łamania ciszy wyborczej. Większość z nich dotyczy zrywania plakatów i umieszczania na nich obraźliwych wpisów – przekazała ok. godz. 10 w sobotę Komenda Główna Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odnotowano przypadki naruszenia ciszy wyborczej
Odnotowano przypadki naruszenia ciszy wyborczej (PAP)
dqcsbm0

Od północy z piątku na sobotę do godz. 21 w niedzielę obowiązuje cisza wyborcza.

Podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji poinformował, że od początku obowiązywania ciszy wyborczej policja w całym kraju odnotowała 47 incydentów. Spośród nich 39 to wykroczenia, a 8 - przestępstwa.

Do incydentów doszło m.in. W Białymstoku, w podwarszawskim Milanówku i w Gorzowie Wielkopolskim. Większość przypadków dotyczyła zrywania plakatów wyborczych oraz umieszczania na nich obraźliwych napisów.

dqcsbm0

Zobacz także: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Rzeczkowski przypomniał również, że wszelkie naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji. Ciszę wyborczą narusza agitacja wyborcza, czyli publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób. Od chwili rozpoczęcia ciszy wyborczej nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych: plakatów, ulotek, spotów, jeździć pojazdami oklejonymi plakatami wyborczymi ani eksponować symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.

Za złamanie zakazu agitacji w czasie ciszy wyborczej grozi grzywna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dqcsbm0

Podziel się opinią

Share

dqcsbm0

dqcsbm0
Więcej tematów